Podle informací Deníku je jedním z obviněných člen zastupitelstva města Stříbra David Holeček. „Je to tak, byl jsem obviněn,“ potvrdil v pondělí Deníku zastupitel. K případu se podrobněji vyjadřovat nechce. „Na pravdu si musím počkat. Musím počkat, jak vyšetřování dopadne, jak se vyvine,“ uvedl dále.

Obvinění padlo na základě srpnové razie v herně Evropa ve Stříbře, odkud celníci odvezli několik výherních automatů. Provedli také domovní prohlídku v bytě zastupitele. „Celníci hledali souvislosti s kasinem, které jsem kdysi vlastnil. V současnosti ale s kasinem už nic společného nemám. Z bytu nic neodnesli, ani počítač, ani dokumenty,“ řekl tehdy Holeček Deníku.

Na práci radnice a vedení města by podle starosty Martina Záhoře uvedená záležitost v tuto chvíli žádný vliv mít neměla. To starosta uvedl už v srpnu, po zásahu celníků ve Stříbře.

Zatím se podle starosty stále jedná o privátní věc zastupitele. Starosta Martin Záhoř Deníku v pondělí poskytl toto oficiální vyjádření stříbrské radnice: „Obecně se nevyjadřujeme k neoficiálním záležitostem prezentovaným v tisku. Tato záležitost se netýká činnosti radnice nebo úřadu. Počkáme si na případné oficiální sdělení od zastupitele. V tuto chvíli plně ctíme presumpci neviny.“

Obviněný zastupitel byl do vedení města zvolen za Nezávislé pro Stříbro. Lídr Nezávislých, místostarosta Karel Lukeš, už po srpnovém zásahu vyjádřil, že celou záležitost považuje za předvolební boj. „Beru toto jako předvolební boj se snahou poškodit mou osobu a kolegy,“ vyjádřil se Deníku.