Zdravotníci pak museli v neděli nad ránem ošetřovat několik zraněných, čtyři odvezli do nemocnice. Na zařízení restaurace útočník způsobil několikatisícovou škodu.

Zranění nebyla naštěstí vážná. „Zdravotníci na místě ošetřili pět lidí, další čtyři odvezli do nemocnic v Plzni a ve Stodu na vyšetření," uvedla mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková. „Jednalo se o úrazy v obličeji, odřeniny a zhmožděniny," dodala.

„Pachateli se nelíbilo, že zavírají, tak vzal sekyru a hospodu vymlátil," sdělil Deníku Jiří Kořínek z Lestkova s tím, že informace má zprostředkované. V restauraci byl téhož večera a podle jeho slov bylo vše v pořádku. O půlnoci šel domů. „Jezdily zde nad ránem sanitky, ale jinak víc nevím," dodal obyvatel. „Dnes je hospoda zavřená, prý mají poškozený nábytek," dodal k situaci v neděli.

Objekt, v němž se hostinec nachází, patří obci. Ta bude uplatňovat vzniklou škodu, která jde do desetitisíců. „Odhadem je to kolem třiceti až čtyřiceti tisíc," upřesnila Deníku starostka Lestkova Renata Šilingová s tím, že celý lokál bude nutné znovu vymalovat, bude třeba instalovat dvoje nové dveře, které útočník nenávratně poškodil.

Opravu čeká také barový pult, v němž vznikly údery sekery dvě díry. Interiér hospody byl přitom nový.

„Od července objekt včetně hospody postupně renovujeme, všechno tam bylo nové," uvedla starostka. Další mnohatisícovou škodu si bude uplatňovat také nájemce, kterému útočník zničil sklenice, židle, stoly, poškodil údajně také lednici a věšák.

Útočníka v Lestkově příliš neznají. „Jak se ke mně doneslo, u jednoho stolu seděli čtyři cizí lidé a jeden z nich byl právě ten, který zaútočil. Zasáhnout nemohli ani jeho spolustolovníci, kteří se jej také báli," řekla Šilingová.

Starostce je celé události líto, cení si statečnosti místních, kteří utrpěli naštěstí jen lehká zranění. „Jedním ze zraněných je náš zaměstnanec. Ten má pohmožděnou tvář, dnes ráno nám posílal zprávu, že musí ještě na nějaké vyšetření. Podle toho, co mi lidé říkali, tak ostatní zranění si hospodu před útočníkem bránili," dodala.

„Oznámení o napadání sekerou v hospodě obdržela policie v neděli ve 4 hodiny," sdělila mluvčí policie Hana Kroftová. Policisté útočníka zadrželi a převezli na stanici. V krvi měl téměř dvě promile alkoholu. Policie případ dále prověřuje, mluvčí Kroftová nechtěla spekulovat, z čeho muže obviní. Vzhledem k jeho jednání mu ale nejspíš hrozí obvinění z výtržnictví, ublížení na zdraví a případně z poškození cizí věci.