„Projíždějící řidič viděl, že muž přelézá zábradlí mostu, který se klene přes dálnici a raději zavolal záchranáře. Myslel si totiž, že je osmadvacetiletý muž sebevrah,“ uvedla mluvčí tachovských policistů Dagmar Jiroušková.

K záchraně údajného sebevraha tak okamžitě nevyrazili jen policisté, ale i dva hasičské vozy. „Ve chvíli, kdy byly na cestě, nám ale volala policie, že si případ kompletně přebírá a pomoc hasičů už nepotřebuje,“ sdělila nám krátce po vyhlášení události tisková mluvčí krajských hasičů Alena Marešová. Z údajného sebevraha se totiž vyklubal jen hazardující divák silničního provozu.

„Byla to klukovina,“ řekl muž policistům s tím, že žádné osobní problémy nemá. To mu dosvědčila i jeho přítelkyně. Prý si také neuvědomil, že by svým jednáním mohl zburcovat složky záchranného systému.

Policisté jsou ale na takové případy vždy připraveni. Často vyjíždí i policejní psycholog.

Jak uvedla mluvčí Dagmar Jiroušková, není však radno podceňovat ani schopnosti policistů samotných.

Tachované mají ještě v paměti případ, který se stal před třemi lety na sídlišti v Bělojarské ulici. Tam chtěl opilý muž spáchat sebevraždu skokem z okna. „Tehdy k sobě pustil jen dva policisty a ti mu sebevraždu rozmluvili,“ připomněla úspěšný zásah tachovských policistů Jiroušková.