Obrátila se proto na stříbrské policisty. "Uvedla, že ji měl na jejím telefonním čísle kontaktovat zaměstnanec banky, který jí sdělil, že její bankovní účet byl napaden. V důsledku toho ženu instruoval za účelem domnělého zabezpečení jejích finančních prostředků. Ženu tedy přiměl vybrat finanční hotovost v celkové výši 100 000 korun z jejího bankovního účtu, peníze pak měla použít k nákupu kryptoměny prostřednictvím bitcoinmatu v Plzni, což oznamovatelka učinila. Až poté ji došlo, že by se mohlo jednat o podvod a obrátila se na policii," popsala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Jak dodala, policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Nyní se případem zabývají kriminalisté z tachovského oddělení hospodářské kriminality, kteří pátrají po pachateli.

"V souvislosti s tím upozorňujeme občany, že se za poslední dobu nejedná o ojedinělý případ tzv. vishingu, proto buďte obezřetní při případné komunikaci s podvodníky vydávajícími se za zaměstnance bank, kteří se snaží vyvolat ve své oběti obavu o její finance a následně ji zmanipulovat tak, aby peníze ze svého účtu vybrala a vložila ji do bitcoinmatu a proměnila ji na kryptoměnu," varovala mluvčí.