"Ve středu krátce po osmnácté hodině stříbrští policisté při dohledu nad silničním provozem spatřili ve Stříbře osobní vozidlo značky Audi A6, které se rozhodli zastavit, protože na místě řidiče poznali muže, který má mít platný zákaz řízení," uvedla policejní mluvčí Dagmar Kroftová.

Policisté se za vozidlem rozjeli. Řidič audi prudce zrychlil. Jel ve směru na Černošín. Policisté se jej pokoušeli pomocí světelných a výstražných signálů zastavit, řidič ale nereagoval a vysokou rychlostí pokračoval. "V Černošíně na nepřehledném místě nebezpečně ohrozil řidiče, které ve velmi vysoké rychlosti začal předjíždět," dodala dále mluvčí.

Pronásledovaný podle jejího vyjádření překračoval dvousetkilometrovou rychlost, signály k zastavení ignoroval. Do akce se zapojili i policisté z Plané, kteří zatarasili vozovku a řidič byl nucen prudce zabrzdit. "Poté policisté se služebním vozidlem komunikaci uvolnili a stříbrští policisté řidiče předjeli a jízdní dráhu řidiči definitivně zablokovali. Následně se ale muž ve vozidle uzamkl a odmítal ho opustit. Na výzvy s výstrahou, že bude použito donucovacích prostředků, sice zareagoval a odemkl, ale i pak nespolupracoval a z vozidla nehodlal vystoupit."

Policisté tak muže za použití hmatů a chvatů z vozidla vytáhli. Následně se muž podrobil testu na alkohol a na omamné a psychotropní látky. Test na drogy detekoval látku amfetaminy. "S ohledem na pozitivní výsledek následovalo lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a moči. Policisté jednání řidiče kvalifikovali jako podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.