„Minulý týden přijali tachovští policisté oznámení o krádeži čtyř králíků z králíkárny v zahrádkářské kolonii Tachov. Neznámý pachatel odstranil visací zámky na dvířkách dvou kotců a z nich odcizil čtyři kalifornské králíky černobílé barvy stáří tří měsíců," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.
Zloděj nejen, že ukradl králíky, poškodil také králíkárnu, ve které zvířata majitel choval.

„Škoda na odcizených králících byla vyčíslena na jeden tisíc korun, na poškozené králíkárně vznikla škoda ve výši pět set korun," pokračuje mluvčí.
Majitel zvířat se tuto zprávu dozvěděl od svého souseda. „Oznamovatel uvedl, že mu soused sdělil, že viděl od jeho zahrady odjíždět na kole nějakého muže, kterému se v batohu na zádech něco hýbalo. Na základě osobní a místní znalosti policisté provedli šetření ve zděné budově, kde se nacházel jedenačtyřicetiletý muž. Vedle něj se na pánvi na vařiči nacházelo tepelně opracované maso připomínající králičí stehno. Ve vedlejší místnosti se nacházely vyvrhnuté vnitřnosti a stažená kůže," popsala mluvčí Brožová.

Na místo byl povolán policejní psovod se služebním psem Samuelem, který objekt a širší prostor prohledal. V plastovém krytu vysokotlaké myčky pes vyčenichal tři králíky.

„Policisté králíky po provedení nezbytných úkonů vrátili majiteli a jedenačtyřicetiletému pachateli sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež v jednočinném souběhu s přečinem porušování domovní svobody," ukončila mluvčí.