Předchozí
1 z 6
Další

Na koloběžce objel celou republiku

Cesta, při které navštívil desítky zajímavých míst v Čechách i na Moravě, mu zabrala v létě před dvěma roky celý měsíc. Trvala přesně 31 dní.

Na koloběžce objel celou republiku 1. Foto archiv Jakuba MihálaZdroj: Deník / Redakce

"Začal jsem pracovat v nové práci a ve skladu jsem našel nepoužívanou koloběžku. Tak jsem si ji upravil a začal jsem na ní jezdit. To byl první impuls. A druhý? Nějak jsem si to spojil, jen tak mě napadlo, že bych mohl podniknout nějakou delší cestu. Nejdříve mne napadlo objet Českou republiku a pak jsem si do toho vložil další cíl, navštívit při cestě padesát atraktivních a významných bodů," okomentoval svoji cestu.

Na koloběžce objel celou republiku 2. Foto archiv Jakuba MihálaZdroj: Deník / Redakce

Pět desítek zajímavých míst vybíral, jak říká, svým subjektivním pohledem. Kromě toho si na seznam dal všechny české památky na seznamu UNESCO, pak největší pivovar, největší stadion, nejvyšší horu, nejnižší bod, prostě všechna česká nej. "A až pak jsem své cestě dal další podtext. Mám cukrovku, a tak jsem si jako cíl vybral ukázat, že i člověk s cukrovkou dokáže dělat stejné věci, jako zdravý člověk," řekl Kuba.

Na koloběžce objel celou republiku 3. Foto archiv Jakuba MihálaZdroj: Deník / Redakce

Cestu absolvoval sám, nocoval v kempech, penzionech, jednou přespal u známých, jednou dokonce pod širákem vedle koloběžky. Celkově ujel 2600 kilometrů, v průměru 80 denně. Nejvíce zabrat mu dalo stoupání na Sněžku. Jak sám říká, ze tří přístupových cest si vybral tu nejtěžší.

Na koloběžce objel celou republiku 4. Foto archiv Jakuba MihálaZdroj: Deník / Redakce

Jak sám říká, cesta mu dala spoustu zážitků. "Vážím si věcí, kterých jsem si dříve nevážil. Maličkostí. Už pro mne nejsou problém maličkosti," dodává a přiznává, že cestou zažíval i krizové situace, kdy už si říkal, že koloběžku sbalí, nasedne na vlak a pojede domů. Se smíchem doplňuje, že to bylo tak dvakrát denně.

Na koloběžce objel celou republiku 5. Foto archiv Jakuba MihálaZdroj: Deník / Redakce

Kubův výkon ocenilo i město Tachov, když jej vedení města pozvalo k slavnostnímu přijetí na radnici a Jakub Mihál tak připojil svůj podpis do pamětní knihy města.

Na koloběžce objel celou republiku 6. Foto Deník/Jiří KohoutZdroj: Deník / Jiří Kohout