Předchozí
1 z 5
Další

Osmiválec je jen jeden

Před pár lety jsem měl možnost přejít z běžné značky k vozu vyšší střední třídy. Moje volba byla jasná, kdy jsem se rozhodl pro značku Mercedes Benz. S ubíhajícími kilometry při pohledu na cestu přes třícípou hvězdu, se u mě z MB stal nejen životní styl, ale i velký koníček v soukromém životě.

Tomáš KlikaZdroj: Deník / Šárka Dvořáková

Vždy se mi líbila auta s velkým motorem a uspořádání zvuku válců V8 mi začalo v uších znít stejně jako Iron Maiden, má oblíbená hudební kapela, která vždy zdobila a zdobí všechna auta, co mi prošla rukama. Vždy byl můj sen mít vyšší třídu, která se označuje písmenem S a pokračující číslicí 5. Konkrétně se mi líbil MB typu W126, ať už v podobě kupé nebo limuzíny.

Tomáš KlikaZdroj: Deník / Šárka Dvořáková

Tento konkrétní vůz jsem si zamiloval, protože předběhl svou dobu. S elektrickým posuvem zadních i předních sedaček, vyhříváním sedaček a skel, stahováním oken, jsem byl v šoku, co v té době bylo a co nemají v dnešní době některá moderní auta. Největším pohodlím je, když si sednete vzadu a automatická klimatizace s symfonií V8 s objemem 5,6 litrů vám dá komfort k nezaplacení.

Tomáš KlikaZdroj: Deník / Šárka Dvořáková

Jako malého kluka mě zajímalo, jak se cítí vysocí státní představitelé různých zemí např. Saddám Husain, Helmut Kohl, Yásir Arafat nebo Augusto Pinochet, když se vezou v tomto autě. Dnes mohu říct, že už to vím, i když vzadu sedím minimálně.

Tomáš KlikaZdroj: Deník / Šárka Dvořáková

Rád si ale z tohoto luxusu přesednu do sportovních vozů této značky. Za horkého slunného počasí mám jako balzám na nervy jízdu se staženou střechou v MB SL500 řady R129. Hlavní co ale je, na takové hobby potřebujete tolerantní partnerku. Která ví, že jediné, kam jí budete utíkat, je do garáže ke svým autům.

Tomáš KlikaZdroj: Deník / Šárka Dvořáková