VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Tachovsko

včera 15:32

Stráž rekonstruovala školní kuchyni

Stráž – První etapu rekonstrukce školní kuchyně a přilehlého zázemí dokončují v budově Základní školy ve Stráži.

včera 07:28

Žáci partnerských škol oslavili deset let spolupráce

Stříbro – Žáci Základní školy Mánesova ve Stříbře slavili deset let na Zlaté stezce. V německém Altenstadtu se společně setkali s kamarády z kladrubské základní školy a tří škol z Altenstadtu v rámci projektu Zlatá stezka.

15.10.2018

FOTOGALERIE: Bezdružickou základnu posílili tři mladí chovatelé

Bezdružice – Nebýt dlouholetých chovatelů králíků, holubů nebo drůbeže, chovatelské výstavy by téměř neměly co vystavovat.

15.10.2018

FOTO: Den stromů oslavili v Kladrubech vycházkou

Kladruby - Ke Dni stromů, který se celosvětově slaví už od poloviny 19. století se každý rok přidávají také v Kladrubech.

AKTUALIZOVÁNO
15.10.2018

Koalice chce mít starostou Stříbra Václava Votavu

Stříbro – Setkání některých nově zvolených zastupitelů města Stříbra se konalo v neděli ve Stříbře. Ze setkání vzešel návrh na novou možnou podobu nejvyššího vedení města.

15.10.2018

FOTOGALERIE: Návštěvníci si mohli zastřílet i se zbraněmi české armády

Tachov – Střelnicí na Rychtě se v pátek a sobotu nesly ohlušující rány střelných zbraní. Veřejnosti si tady opět po roce mohla vyzkoušet zbraně, ke kterým se v běžném životě člověk obvykle nedostane.

14.10.2018

Vyhráli lyžařský zájezd

Stříbro - Druhý ročník Obchodní akademie Stříbro se může těšit na lyžařský zájezd, na který nebudou muset žáci doplácet.

14.10.2018

Rokycanští chystají burzu

Rokycany – Dětské oblečení, hračky, potřeby pro kojence, těhotenské oděvy nebo sportovní vybavení se objeví v nabídce sobotní burzy pro kluky a děvčátka.

14.10.2018

Koalici poznáme příští týden

Tachov - Několik jednání absolvovali zástupci po,litických uskupení zvolených do nového zastupitelstva města v Tachově.

14.10.2018

Počasí v okrese lámalo rekordy

Přimda – Teplotní rekord zaznamenala tento týden meteorologická stanice v Přimdě. A nebyl to jediný klimatický rekord v tomto roce.

14.10.2018

Na hřišti postaví ještě přístřešek

Stráž – Druhou z celkových tří etap rekonstrukcí kabin dokončila obec nedávno na fotbalovém hřišti ve Stráži. Třetí etapu plánuje radnice zahájit a dokončit v příštím roce.

13.10.2018

Chtějí pomoci orientovat se v bibli

Tachov – Písmo svaté, učebnice všeho, největší bestseller nebo prostě jen bible. Knihu, která dříve nechyběla snad v žádné křesťanské domácnosti, vnímá současný člověk spíše jako směsici nesrozumitelných textů, ve které je velmi těžké se orientovat.

12.10.2018

Kdo bude novým senátorem? Voliči opět rozhodují

Plzeňský kraj – V pátek odstartovalo druhé kolo senátních voleb. 

12.10.2018

Na západě Čech se objevuje spíše vzácný korálovec

Tachovsko - I když houbařská sezona je letos nevyzpytatelná a ovlivněná nedostatkem vláhy, objevují se v Českém lese nejen na Tachovsku houby, které zde doposud byly vzácné a naše zeměpisné končiny pro ně nejsou úplně typické.

12.10.2018

Dětský sbor přivezl zlato

Tachov - Velmi cenného úspěchu dosáhl na zájezdu do Portugalska Tachovský dětský sbor.

12.10.2018

Madonka se vrátila na oltář kostela ve Starém Sedlišti

Staré Sedliště - Do niky hlavního oltáře kostela sv. Prokopa a Oldřicha se po mnoha letech vrátila madonka.

11.10.2018

V Boru se velké změny nečekají

Bor - Stejnou koaliční spolupráci jako v právě končícím volebním období lze očekávat v nově zvoleném zastupitelstvu města Bor. Vítězné SNK Borska, které získalo 32,77% hlasů bude spolupracovat se sdružením Ženy pro Bor, které mají 10,55%. Dohromady mají obě tato sdružení nadpolovičních osm mandátů.

11.10.2018

Tachovské žákyně braly na terénní lukostřelbě všechny cenné kovy

Tachovsko - Lukostřelecké kluby z Tachovska si připsaly další významný úspěch. Svěřenkyně Lukostřeleckého klubu Tachov a LK Lukostřelců Českého lesa totiž naprosto dominovaly Mistrovství České republiky žactva v terénní lukostřelbě.

10.10.2018

Zatím píšu do šuplíku, časem bych chtěla vydat svoji knihu, říká Perla

Tachov - Perly Plzeňského kraje Lucie Kosturová a David Kratochvíl se v uplynulém týdnu sešly v obřadní síni tachovského zámku, aby tady z rukou starosty Jiřího Stručka převzaly ocenění za mimořádnou reprezentaci města Tachov a podepsaly se v pamětní knize.

10.10.2018

Koaliční spolupráce v Plané už se rýsuje

Planá - Třetinu mandátů v novém zastupitelstvu města v Plané získalo sdružení Pro Planou - Starostové a nezávislí v čele se současnou starostkou Martinou Němečkovou.

10.10.2018

Raky na Mži likviduje mor

Tachovsko - Úbytek výskytu raka říčního na horním toku řeky Mže zaznamenávají v posledních letech ochránci přírody.

9.10.2018

Opustili nás ....

Tachovsko - Poslední rozloučení. 

9.10.2018

FOTO: Tachovskem projela Moto šedesátka

Tachovsko - Během sobotního dopoledne se začal okresním městem nést řev desítek motorek. Došlo totiž na v pořadí sedmou Tachovskou moto šedesátku.

9.10.2018

Raci ve Mži mají zřejmě mor

Tachovsko - Úbytky raka říčního byly zaznamenány v poslední době v povodí řeky Mže.

8.10.2018

Kdo ve Stříbře získá přízeň sociální demokracie, ten bude mít vyhráno

Stříbro - Pomyslnou remízou mezi dvěma největšími rivaly skončilo hlasování v komunálních volbách ve Stříbře. Sdružení Nezávislí pro Stříbro a Hnutí ANO 2011 získali téměř stejný počet hlasů a dohromady tato dvě politická seskupení ovládla volby ve Stříbře na celé čáře.

8.10.2018

FOTO: Krasíkovské Slavnosti jablek lákaly tisíce návštěvníků

Kokašice - Davy lidí mířily v sobotu na vrch Krasíkov nad obcí Kokašice na Tachovsku.

8.10.2018

OBRAZEM: Přejezd uzavřel průjezd Chodovou Planou

Chodová Planá – Oprava železničního přejezdu a výstavba dvou bezpečnostních ostrůvků na křižovatce u školy. Dvě stavby, kvůli kterým museli řidiči o víkendu jet po objízdných trasách.

7.10.2018

FOTO: Tachov volil Patrioty, Struček je bez mandátu

Tachov - Soumrak tradičních politických stran. V tom se shodli zástupci několika politických seskupení, kandidujících v Tachově, po ukončení sčítání hlasů.

7.10.2018

Ženské zastupitelstvo nakonec nebude

Záchlumí - Historický okamžik se nekoná, Tachovsko nebude mít zastupitelstvo složené výhradně z žen.

6.10.2018

Studenti společně darovali krev

Stříbro - Poprvé si studenti Gymnázia a obchodní akademie ve Stříbře vyzkoušeli, co obnáší darování krve. Iniciativa přišla z Rady studentů a kromě žáků školy se akce zúčastnili také zástupci z pedagogického sboru.

6.10.2018

FOTO: Druhá vlna hub přichází

Halže - První vlnu náporu houbařských žní mají výkupny na západě Čech za sebou. Další vlna by mohla přijít co nevidět. Deníku to potvrdil Petr Potocký, provozovatel výkupny hub v Halži na Tachovsku.

6.10.2018

ON-LINE: Druhý den ve volebních místnostech

V sobotu pokračovaly komunální a senátorské volby, při nichž voliči rozhodli, kdo bude vládnout v příštích čtyřech letech na radnicích. Volební místnosti se ve 14 hodin uzavřely a začalo sčítání hlasů. I v sobotu pro vás Deník sleduje volební dění v on-line reportáži. 

5.10.2018

ON-LINE: Voliči vybírají zastupitele a senátory

Voliči v Česku začali v pátek úderem 14. hodiny rozhodovat o novém složení svých radnic. Volit můžou do pátečních 22 hodin, v sobotu pak budou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Poté se začnou výsledky objevovat na volebním webu. Deník sleduje volební dění v on-line reportáži. 

5.10.2018

Les přiblíží nové pěšiny

Planá - Lépe zpřístupnit zajímavé lokality v blízkosti města má za úkol projekt, do kterého se pouští v těchto dnech Planá.

5.10.2018

Úplná uzavírka silnice se chystá na víkend v Chodové Plané

Chodová Planá – Na následující dny je naplánována oprava a údržba železničního přejezdu v Chodové Plané.

5.10.2018

FOTOGALERIE: Porotu uchvátily rudé muškáty

Tachov - Ocenění účastníkům letní soutěže o nejhezčí květinovou výzdobu v oknech, před domy či v předzahrádkách předali výhercům představitelé města Tachov.

4.10.2018

Chodová Planá hostila Český pohár v mariáši

Chodová Planá -Major Český pohár v mariáši opět zavítal do Chodové Plané. Původní plán byl sice tuto událost pořádat v Mariánských Lázních, nakonec ale padla volba právě na zmiňovaný městys.

4.10.2018

Z prodejny si zloděj odnesl cigarety a peníze

Stříbrsko – Z malé prodejny smíšeného zboží na Stříbrsku si zatím neznámý pachatel odnesl peníze a cigarety.

4.10.2018

Křižovatku čekají úpravy

Plzeňský kraj - Smutné prvenství patří Plzeňskému kraji v hodnocení nejrizikovějších míst dopravní nehodovosti.

4.10.2018

Důležitý pozemek snad město získá

Bezdružice - Deset let usilovalo město Bezdružice o získání pozemku, který se nachází na křižovatce ulic Plzeňská a Úterská v centru města.

4.10.2018

FOTO: Vzpomínali na školy v Oboře a v zatopené Lučině

Obora – Před více než půl stoletím začali spolužáci chodit do první třídy škol v Lučině a v Oboře na Tachovsku a na své první společné setkání po školních letech jich přišlo téměř sedm desítek.

3.10.2018

Házeli ji do hnoje, zaorávali, nyní dělá sběratelům radost

Tachovsko - Medaile nacistického Německa, připomínající připojení Sudet k Německu před osmdesáti lety, skončily po válce často v hnoji a zaorány na polích. Tehdy se lidé v tachovském pohraničí podobných věcí spojených s nacistickým Německem rádi zbavovali. Dnes je ale medaile cenným nálezem pro sběratele.

3.10.2018

Tachov zavádí vyhlášku o rušení nočního klidu

Tachov - Zastupitelstvo města Tachov se rozhodlo vydat obecně závaznou vyhlášku k ochraně nočního klidu.

3.10.2018

Studenti tachovského gymnázia obnovili tůňky

Tachov - V rámci už osm let trvající spolupráce tachovských ochránců přírody a gymnázia se letos podařilo obnovit několik tůněk na okraji města, které jsou důležité především pro výskyt obojživelníků.

3.10.2018

Důležité je, že město prosperuje

Tachov - První čtyři roky ve funkci starosty města uzavírá v těchto dnech tachovský starosta Jiří Struček. A jak sám řekl, vedení města se za čtyři roky podařilo udržet Tachov jako prosperující město.

2.10.2018

Pro zraněného hokejistu letěl vrtulník

Tachov - Vrtulník letecké záchranné služby musel být přivolán o víkendu k zimnímu stadionu v Tachově.

2.10.2018

Opustili nás ...

Tachovsko - Již nejsou mezi námi…

2.10.2018

Princezna Schválnička v podání Divochu

Stříbro - Plné ruce práce teď mají ochotníci divadelního spolku DIVOCH ve Stříbře.

2.10.2018

Novou dráhu má veřejnost i hasiči

Kladruby - Prohánět se po nové asfaltové dráze určené jen pro ně mohou příznivci kolečkových bruslí v Kladrubech. Tam vznikla v areálu fotbalového hřiště nejen nová dráha na inline bruslení, ale zároveň také tréninkový plac pro hasiče.

1.10.2018

Hostem Zpívánek byl lékař Jiří Chaloupecký

Tachov - Po letní přestávce se opět na tachovskou kulturní scénu vrátil oblíbený pořad s názvem Zpívánky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT