VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Tachovsko

dnes 07:51

FOTO: Čerstvý chmel podle tradice přidaly ženy

Chodová Planá – Zhruba 130 hektolitrů vánočního speciálu přijde koncem října na trh z chodovoplánského pivovaru.

včera 10:12

FOTO: Kostel dostal ciferníky

Černošín – Novou hrotnici, opravenou kopuli i vrcholovou ozdobu dostala teď v létě věž kostela sv. Jiří v Černošíně.

včera 07:07

FOTOGALERIE: Struna ve znamení country legend

Konstantinovy Lázně – Dalším festivalem pod otevřeným nebem pokračoval cyklus tradičních letních festivalů v Konstantinových Lázních.

15.8.2018

Chci v Tachově vybudovat dostupné byty, říká investorka

Tachov - Desítky bytů, které budou finančně dostupné všem vrstvám obyvatelstva.

15.8.2018

Kočky uvízly v dutině sloupu, zasahovali hasiči

Benešovice – Na jedné straně kuriózní a na straně druhé poměrně technicky složitý zásah čekal hasiče v pondělí odpoledne v Benešovicích. Z dutiny betonového sloupu vyprošťovali dvě kočky.

15.8.2018

Policie pohřešuje mladého muže

Tachovsko – Policie České republiky žádá veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešované osobě, kterou je Aleš Ulbrich, narozen 27. července 1982 v Plané, bytem Brod nad Tichou 21. 

14.8.2018

Klášter žil celý den barokním festivalem

Kladruby – Hudba, oděvy, jídlo, kolotoč i ohňostroj a to vše v barokním stylu zažili návštěvníci kláštera v Kladrubech.

14.8.2018

Opustili nás

Tachovsko - Již nejsou mezi námi…

14.8.2018

VÝZVA: pomozte nám je najít! Ve Stříbře protestovali proti okupaci

Psal se rok 1968 a televize BBC natáčela srpnové události i u nás na Tachovsku. Dodnes se dochoval film, který právě nyní koluje na sociálních sítích. Na záběrech je vidět hraniční přechod v Rozvadově, silnice k Boru se zamalovanými nápisy na směrových tabulích, Skviřín a kasárna ve Stříbře s nápisy protestujícími proti okupaci.

13.8.2018

FOTOGALERIE: Objednat si zmrzlinu anglicky, bude už pro děti hračka

Tachov – Premiérově si tachovská mateřská škola v Sadové ulici vyzkoušela letní příměstský tábor s výukou angličtiny. Pětidenní cyklus skončil v pátek odpoledne. Děti se při něm učily především anglická slovíčka a fráze točící se kolem stravování.

13.8.2018

Lezeckou stěnu využívají v létě spíše dospělí

Planá – V Plané vyrostla nová lezecká stěna, která je i teď v létě hojně využívána. Vznikla z bývalé kotelny na sídlišti ve Fučíkově ulici, přestavba vyšla na 200 tisíc korun.

12.8.2018

FOTOGALERIE: Cesty Tachovska brázdily polské Maluchy

Tachovsko – Více než tři desítky malých polských fiátků, lidově řečených Maluch, se v sobotu krčily na nádvoří zámku ve Svojšíně. Ten byl jednou ze zastávek setkání těchto vozítek, které se na Tachovsku uskutečnilo už podesáté.

11.8.2018

Senioři poseděli pod pergolou s muzikou a občerstvením

Stříbro – Posezení pod pergolou uspořádalo tento týden pro seniory město Stříbro ve spolupráci s Domem s pečovatelskou službou.

11.8.2018

Na Erpužicko se řidiči dostanou pouze objížďkou

Stříbro – Kompletně uzavřena bude v neděli silnice číslo 193 ze Stříbra směrem na Erpužice. Příčinou jsou motokrosové závody, které se konají na Terénu sv. Petra ve Stříbře.

10.8.2018

Na návsi a v okolí budou dopravní omezení

Svojšín – Drobná dopravní omezení čekají na motoristy i na chodce v centru Svojšína v souvislosti s úpravami návsi, které by měly začít co nevidět.

10.8.2018

Stříbrské ostrůvky soutěžily ve Hrách bez hranic, zvítězila Sulislav

Svinná – Vesnice Svinná letos převzala pomyslné žezlo pro Hry bez hranic, kterých se každoročně účastní obyvatelé takzvaných Stříbrských ostrůvků, tedy Vranova, Sulislavi, Lhoty, Sytna a Svinné.

10.8.2018

Struna zabrnká v lázních už po šestnácté

Konstantinovy Lázně – Už šestnáctý ročník country folkového festivalu Lázeňská struna se uskuteční v sobotu v Konstantinových Lázních.

9.8.2018

Psí útulek praská ve švech, domov hledá Alešek

Tachov – Tachovský psí útulek U Šmudliny praská ve švech, adopce psů se přes prázdniny zpomalila. Nyní je v útulku také desetitýdenní štěňátko, kterému vedoucí Gabriela Jägerová říká Alešek.

9.8.2018

FOTO: Kladrubské léto vrcholí

Kladruby – Ještě dva koncerty uvede Kladrubské léto, tradiční hudební festival založený už v roce 1977.

9.8.2018

Akce představí židovské hřbitovy a jejich vývoj

Tachovsko – Unikátní možnost se naskytne zájemcům o historii židovského osídlení na Tachovsku.

8.8.2018

Porušil zákaz řízení vozidel

Bor – Policisté obvodního oddělení v Boru zahájili v pondělí úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

8.8.2018

Škody po bouři odhaduje starosta na sto tisíc

Svojšín – Bez omezení v programové nabídce se o víkendu na zámku ve Svojšíně mohla uskutečnit Zahradní barokní slavnost.

7.8.2018

FOTO: Semafory zablikají už brzy, modernizace začala

Lom u Tachova – Bagry se zakously do terénu v okolí železničních přejezdů u Lomu u Tachova. Až dělníci práce na modernizaci přejezdů dokončí, budou moci motoristé tato místa přejet bezpečněji.

7.8.2018

Stříbrští včelaři zařídili vítězství národního týmu

Stříbro – Nápad uspořádat mezinárodní setkání mladých včelařů „Visegrádské čtyřky“ z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska se zrodil letos v hlavách mladých včelařů.

6.8.2018

Budova umělecké školy dostává novou tvář

Stříbro – Základní umělecká škola ve Stříbře prochází přes léto řadou oprav.

6.8.2018

Policie neřešila nic závažného

Tachov – Celkem v poklidu se uskutečnily tachovské slavnosti z pohledu státní policie.

5.8.2018

Cyklistická akce pro veřejnost se chystá hned za hranicemi

Tachovsko, Bavorsko - Tradiční cyklistické akce Pirker Zoigltour určené široké veřejnosti se pravidelně účastní i kolaři z Plzeňského kraje. Jak název akce napovídá, pojede se v Německu a organizátoři připravili sedm tras z nichž jedna je určena pro horská kola.

5.8.2018

FOTOGALERIE: Slavnosti nabídly řadu novinek

Tachov – Dva rockové festivaly, kostýmovaný průvod, ohňostroj, dění na hlavní scéně a vedlejší program na spoustě dalších míst, to nabídl Tachov svým obyvatelům i návštěvníkům o víkendových slavnostech.

4.8.2018

FOTOGALERIE: Kostýmovaný průvod zobrazil dějiny až po současnost

Tachov - Bílý lev coby symbol Tachova přivedl v sobotu odpoledne na tachovské náměstí zhruba stovku lidí oblečených i v třicetistupňovém vedru do různých historických kostýmů.

4.8.2018

Městské hradby dostaly staro – nové osvětlení

Tachov – Návštěvníky a místní přijíždějící do okresního města ze směru od Boru nově vítá osvětlení hradeb.

4.8.2018

FOTO: Slavnost ve Svojšíně ohrozila bouře, škody jdou do tisíců

Svojšín – Zahradní slavnosti aneb Květy baroka se budou o víkendu konat ve svojšínském zámku.

3.8.2018

Hasičům pomáhaly kroupy

Únehle – Dvanáct jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů vyjelo ve čtvrtek odpoledne k nahlášenému požáru obilí na poli u obce Únehle.

3.8.2018

FOTOGALERIE: Při Anenské pouti v Částkově zvlhlo nejedno triko

Částkov – V Plané, Lomu a na dalších místech tachovského okresu a jeho okolí, proběhl minulý víkend ve znamení pouťových oslav.

3.8.2018

Stříbro má za sebou další ročník festivalu Stříbření

Stříbro – Ve Stříbře se během uplynulého víkendu uskutečnil druhý ročník multižánrového festivalu Stříbření. Během něj se místní Městské kulturní středisko snaží oživit jinak ne příliš frekventované lokality ve městě.

3.8.2018

Tachov láká na tři dny slavností

Tachov – Uzavřené centrum města pro dopravu a program na několika místech ve městě. K tomu dva nové festivaly. To a mnoho dalšího čeká na obyvatel a návštěvníky Tachova od pátku do neděle.

3.8.2018

Nejoblíbenější je mezi čtenáři Chodská Chalupa

Západní Čechy - Letní soutěž Vychutnejte si léto s Deníkem, která vyšla 28. června 2018, a ve které čtenáři mohli celý měsíc hlasovat a o svoji nejoblíbenější provozovnu, má svého výherce.

2.8.2018

Kladrubští hráči drží slušné postavení v mariášové lize

Kladruby – Také v letních měsících se příznivci licitovaného mariáše scházejí na různých soutěžích a turnajích. Pokračuje rovněž Rohozec liga míchaného licitovaného mariáše, kterou úspěšně hraje družstvo MK Licita Kladruby.

2.8.2018

Městské slavnosti v Tachově

Tachov - Tachovské městské slavnosti se budou konat od pátečního večera do nedělního odpoledne v Tachově. Zahájí je v pátek večer na náměstí koncert skupiny Katapult.

2.8.2018

Starostka podala podnět na policii

Přimda – Starostka Přimdy Marie Šperková se rozhodla podat podnět na policii kvůli psovi, který byl v horku nalezen uvázaný u Václavského rybníku.

2.8.2018

Jungmannova ulice se vrací ke starému značení

Tachov – Následující řádky potěší především obyvatelé tachovského západního sídliště.

2.8.2018

Žijí mezi námi hyeny, komentuje starostka, která se ujala nalezence

Přimda – Tři desetiny přes jednatřicet stupňů ve stínu ukazoval teploměr, když starostce Přimdy Marii Šperkové zazvonil telefon.

2.8.2018

Hawaii párty roztančila Černošín

Černošín – Hawaii párty v Černošíně přilákala rekordní počet návštěvníků. Na vydařené akci se sešlo téměř tři sta padesát návštěvníků od dětí až po starší generaci.

1.8.2018

Po vyšlapaných cestičkách nyní již bezpečně

Tachov – Zámecký park v Tachově již delší dobu křižuje hned několik cestiček, které byly vyšlapány průběhem let jak místními, tak návštěvníky okresního města.

1.8.2018

V Tachově kandidují nová politická sdružení

Tachovsko – Termín pro odevzdání kandidátních listin pro říjnové komunální volby v úterý odpoledne vypršel. Starostové tří největších měst tachovského okresu jdou do boje o vedení svých měst znovu.

1.8.2018

FOTO: Lázeňská zastávka umožní bezbariérový nástup

Konstantinovy Lázně – Železniční provoz na Bezdružické lokálce načas utichl. Po kolejích zastávky jediných lázní v kraji jezdí v současné době jen bagr.

1.8.2018

Vyrážíte pod stan? Podívejte se na výbavu a ceny kempů

Západní Čechy - Není to pohodlí hotelového pokoje ani luxusního apartmánu. Přesto má kempování spoustu příznivců, nejen mezi mladými. Lidé oceňují i zvyšující se kvalitu služeb v kempech.

31.7.2018

Našel pět kilo munice

Svahy – Pět kilogramů malorážové munice našel náhodný chodec u osady Svahy.

31.7.2018

Ohňostroj zatím zrušen nebyl. Rozhodnou příští dny

Tachovsko – Vlna tropických veder a sucha se nepodepisuje pouze na přírodě a zdraví. S problémy se potýkají také pořadatelé kulturních akcí. Jednou z nich jsou nadcházející slavnosti v Tachově, k jejichž vrcholu patří ohňostroj, který už byl v minulosti kvůli suchu jednou zrušen.

31.7.2018

Kladrubští se dočkají vlastní in – line dráhy

Kladruby – V Kladrubech i přes léto pokračují další investiční akce. Jednou z nich je také vybudování in – line dráhy, která povede kolem fotbalového hřiště.

30.7.2018

Do centra brzy po lávce

Stříbro – Už několik měsíců je uzavřený průchod stříbrským parkem, kde postupně roste nová lávka přes údolí. Má spojit centrum města s východním předměstím.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT