Nejen, že světoví interpreti ruší svoje koncerty v Česku (a nejen v Česku), ale samozřejmě ani tuzemské kapely a umělci nekoncertují. Termíny svých turné už několikrát změnila celá řada hudebníků.

A týká se to i těch našich, tedy z Tachovska. „Hráli jsme letos jen dvakrát,“ postěžoval si Martin, kytarista stříbrské kapely Coward, která loni vystoupila na řadě festivalů a koncertovala i v Bělorusku.

Dobrá zpráva je, že muzikanti si zahrají alespoň ve zkušebnách. A občas probleskne zpráva, že napsali a nazkoušeli nové skladby a mají materiál alespoň na část nového alba.

Jenže. Jak dlouho bude tohle všechno trvat? Ano, situace se zřejmě za pár měsíců zlepší, restrikce se uvolní, koncerty, i ty ve vnitřních prostorách, budou opět povoleny.

Nikdo ale neví, jestli nás pan Covid potom opět nenavštíví a nebude řádit podobně jako třeba teď. A další otázkou je, jestli i po uvolnění budou mít muzikanti kde hrát. Řada klubů totiž nemusí dnešní stav přežít a jestli se dočkají nějaké pomoci od státu, to také není jisté.

Ilustrační foto.
Inženýrské sítě budou do konce roku