Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby s touto činností neměli lidé z jeho okolí negativní zkušenost. Již v červenci 2008 pořádala jeho nadace Naděje pro život charitativní akci Víkend plný hvězd. Koncert, na kterém hrály špičky českého showbusinessu, byl ale ztrátový a organizátor skončil u soudu. Tehdy jej nejen umělci označili za lháře a podvodníka, protože jim nedal slíbené honoráře.

Vacatův úmysl pořádat v Chodové Plané další kulturní událost nám potvrdil i starosta městyse Ctirad Hirš. „Původně měl v místním stále zarezervovaný termín čtyřiadvacátého března. Měl donést žádost i na papíře, to neudělal, takže jsme termín dali někomu jinému,” informoval nás starosta. „Dokonce mi volala určitá umělecká agentura, která by měla ples realizovat a říkala, že mají určité informace z doby minulé, že dluží jiným uměleckým agenturám a jestli je to pravda. Řekl jsem jí, že to pravda je,” vypověděl starosta. „Je to věc, která není dodnes finančně vyrovnaná a majitelé agentur dokonce za námi dodnes chodí, protože jim někdo řekl, že jsme Víkend plný hvězd spolupořádali. Máme s tím problémy,” řekl Hirš.

K tomuto se vyjádřil i Jaroslav Vacata. „Nebylo podáno ani jedno trestní oznámení, neproběhlo ani jedno soudní řízení, dluh, který po této akci vznikl je dluhem občanského sdružení, kterým jsem byl předsedou,“ uvedl.

Tentokrát chce Jaroslav Vacata uspořádat ples. Výtěžek by měl jít na účet rodiny z Chodové Plané, která se stará o svého tělesně postiženého syna (jméno rodiny je redakci známo, ona chce však zůstat v anonymitě pozn. red.).

Do hry se navíc vložil i obchodní manažer pivovarnické společnosti K Brewery Trade Pavel Prchal se kterým Vacata spolupracuje. Ten by se měl podle našich informací podílet na další pomoci. Tentokráte financování výměny oken v domě zmíněné rodiny.

„Vacata nám oběma domlouval schůzku na osmý prosinec v Praze. Že prý tam musíme být a že prý domlouvá finanční dar,” vysvětlila Deníku matka nemocného syna.

Pak se ale Vacata rodině vůbec neozýval. Žena mu psala SMSky, volala mu, ale Vacata neodpovídal. „Nakonec mi napsal, že je v zahraničí a pak mi napsal, že ta schůzka s Prchalem padá. Navíc mi řekl, že ke mě přijedou v pondělí následujícího týdne. Samozřejmě nedorazili,” uvedla žena.

Fakt, že by se měl konat ples na finanční podporu postiženého syna pořádaný právě Jaroslavem Vacatou se jí vůbec nezamlouvá. „Nelíbí se mi, že chce dělat, pod záštitou mého nemocného syna, nějaké své techtle mechtle,” vyjádřila se.

„Nechci, aby v tomto případu naše rodina jakkoliv figurovala. Ať si své dary nechá. Od začátku bylo zřejmé, že nehraje férovou hru,” dodala.

„To je v naprostém pořádku, respektuji její rozhodnutí,“ odpověděl Vacata.

Fakt, že férovou hru skutečně nehrál, potvrdil i manažer Pavel Prchal.

„O schůzce mi něco říkal, ale konkrétní termín jsme nedomlouvali. Snad jsem to dokonce odmítl s tím, že na to nemám čas,” uvedl Prchal.

„Je faktem, že mě informoval o tom, že by chtěl komusi pomoci, ale pokud takovou aktivitu vyvíjí, tak určitě by to nemělo být pod mým jménem nebo jménem naší společnosti. Když si u nás nakoupí pivo a zorganizuje akci, na které ho prodá a výtěžek někomu věnuje, je to pouze jeho věc,” vyjádřil se manažer.

„My tak nebudeme nikomu platit žádná okna. Pokud bychom něco takového chtěli udělat, šli bychom do toho pod vlastním jménem. Neříkám, že bych někomu nechtěl pomoci, ale podepsal bych pod to firmu,” vysvětlil.

I na to má mediálně známý Vacata odpověď. „Co se týče výměny oken, tak mi žena říkala, že by potřebovali vyměnit okna, poněvadž jejich syn čelí častým zápalům plic. Oni prý na výměnu oken nemají. A protože její syn byl mým kamarádem, tak jsem jí řekl, že se pokusím domluvit schůzku s panem Prchalem, ale ať v žádném případě nepočítá s finanční podporou, maximálně tak s materiální. Vše je na rozhodnutí jiných lidí, ne na mě. Řekl jsem jí, ať si nechá udělat nabídku, kolik by výměna oken stála. V případě, že se zmiňovaná schůzka uskuteční, tak tyto materiály tam může předložit,“ sdělil svoji verzi.

Jaroslav Vacata nemá problémy jen s koncertem, který se konal před více než třemi roky, nyní ho vyšetřuje i policie. Tentokrát za podvod.

„Dosud jsem nebyl vyšetřován policií, takže nevím o jaký případ se jedná, ani nevím koho jsem měl podvést,“ vyjádřil se Vacata.

„V tomto případě vyšetřujeme trestnou činnost majetkového charakteru, ve které by měl figurovat čtyřiatřicetiletý muž. Případ je nyní na počátku. Dáváme dohromady podklady k vyšetřování,” uvedla policejní mluvčí Karlovarského kraje Andrea Kávová.

Podle informací, které se podařilo redakci Deníku zjistit, by mělo jít o podvodný prodej bytu.