Zdeněk Adamec je devětadvacetiletý kluk z Konstantinových Lázní, který je ve svém okolí známý ochotou opravit jakýkoli automobil či motorku. Je to i jeho koníček, který také dokázal zúročit při závodech pionýrů – tzv. fichtlů na Traktoriádě v Úterý.

„Dnes soutěžím ve dvou kategoriích, jelikož mám s sebou motorku a malý terénní vůz. První je Pionýr 555 a druhý Suzuki Samurai," sdělil.

Zdeněk Adamec navštěvuje tuto akci každoročně a důkladně se na ni připravuje. Pionýr si sestavil z dílů sám a provedl na něm všechny potřebné úpravy, aby se mohl závodu zúčastnit.

Soutěž v jízdě pionýrů se Zdeňkovi velmi líbila a potvrzuje slova Martina Hrobaříka, jednoho z návštěvníků události, že se zde schází každým rokem víc lidí a větší konkurence.

Úspěch přinesl i další závod. Přes spoustu překážek a nerovný terén se umístil na druhém místě v závodě terénních aut. Kategorie pionýrů pro něj byla také úspěšná.

Akce se konala v sobotu a soutěžilo se v jízdě traktorů i pionýrů. Podle slov Adamce nebylo důležité vyhrát, ale zúčastnit se závodu, který jezdí zejména pro zábavu.

Iveta Luňáková