Mladým lidem z Tachovska chybí adrenalinové vyžití. Podle jejich názoru se na okrese točí vše kolem fotbalu a hokeje. „V Tachově je pro adrenalinové sporty uděláno asi tolik, jako ve světě pro životní prostředí. Všude o tom pěkně mluví, ale nikde nic,“ míní Pavel Šanda z Tachova. Tachov prý preferuje jen kolektivní sporty.

„A to z padesáti procent fotbal, z čtyřiceti procent hokej a zbytek je to ostatní,“ dodává. „A pokud se někdo snaží tu něco uskutečnit, tak překvapivě nenarazí na problém s organizací, ale na problém s povolením od města. Což si myslím, že je docela škoda vzhledem k tomu, kolik lidí se ve městě a okolí věnuje něčemu jinému, než je běžné,“ konstatoval mladý muž.

Podobný názor má i Josef Zavacki. „Myslím si, že tady nejsou adrenalinové sporty podporované. Město je hodně zaměřené na míčové hry. Já jezdím například fourcross. Pokud by nám město schválilo používat dráhu na Vysoké, tak by se o 4X zajímalo více lidí. Mohli bychom udělat klub a město reprezentovat,“ vyjádřil se. Mezi turisty zájem o bungee jumping ani o paintball zájem není. „Nejčastěji se u nás ptají na památky a půjčování kol a možnosti plavání,“ řekla nám Marie Vlčková, pracovnice Infocentra v Tachově.

„V Tachově můžou využívat skatepark u městského stadionu nebo lanové centrum v Polžicích. Myslím si ale, že o podobné sporty by zájem nebyl,“ míní pracovnice. Za adrenalinem mohou zájemci vyrazit do Polžic. V tamním lanovém centru každodenně absolvují krátkou instruktáž a více než hodinovou lezeckou stezku odvahy. „Je to regulérní lezení v osmi metrech se vším, co k tomu patří,“ vysvětluje instruktor Robert Herink. Při zdolávání překážek je důležité být neustále jištěn proti případnému pádu. K tomu slouží postroj, který si každý lezec musí obléci a dvě lana s karabinami na koncích. Ty se pak zapnou do kladky na vodícím laně.

„Je to dost adrenalinové, a proto jsem tady už potřetí,“ uvádí Lucie Musilová z Plzně. „Adrenalin je stoprocentní droga. Pro toho, kdo přesně neví co to je, tak by se to dalo přirovnat k sexu. Kdo ho jednou zkusí, už málokdo řekne ´´tak do toho už nejdu´´ a jde do toho znova a víc,“ konstatoval Pavel Šanda. „Asi je to i určitá forma exhibicionismu.

Každopádně adrenalin je perfektní forma odreagování a uvolnění a určitě je to lepší než drogy. I když si nejsem jistý, jestli je to bezpečnější,“ dodal závěrem Šanda. Na internetu se přesto nachází šance. Některé firmy nabízejí, že na přání se pokusí zařídit let balónem, bungee jumping či tandemový seskok padákem. Dokonce i v jiných krajích, než mají ve vlastní nabídce.

Glosa autora je zde