Jarmark začne úderem poledne a potrvá až do 20 hodin. Kromě stánkového prodeje bude doplněn hudebním programem, kreativními dílničkami pro děti v průjezdu zámku a adventními prohlídkami svátečně vyzdobeného tachovského zámku.

Více o jarmarku řekla za pořádající MKS Tachov Petra Tikalová. “Zámecký adventní jarmark se loni konal úplně poprvé a nevěděli jsme úplně, do čeho jdeme. Akce se ale vydařila a ohlasy byly pozitivní, takže se trhy uskuteční i letos. Víceméně to bude v obdobném duchu jako loni. Trochu jsme jej ale posunuli časově, letos bude jarmark začínat v pravé poledne a potrvá až do osmi hodin do večera, aby si lidé užili atmosféry když se setmí a stánky se nasvítí.”

Hlavní hvězdou kulturního programu bude známá muzikálová zpěvačka Magda Malá, jejíž koncert začne v 16 hodin. Jarmark zahájí ve 12 hodin Dechový orchestr mladých ZUŠ Tachov. S vánočně motivovaným cyklem se představí klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením Milíře, v programu ja uveden také soubor Kaštánek působící při Dětském domovu Tachov.

Pořadatelé trhu doufají, že se vyvede počasí. “Loni nám moc nepřálo, trochu sněžilo, ale byl nepříjemný mrazivý vítr. Bohužel, počasí se objednat nedá,” doplnila s úsměvem Tikalová. V každém případě se v 15 stáncích na nádvoří představí řada místních prodejců. Ti budou nabízet například ručně vyráběné textilní hračky, ručně vyrobené svíčky, čokoládové nářadí, sváteční dekorace, různé adventní a vánoční dekorační předměty a drobné dárky, vánoční perníčky, háčkované ozdoby a řada dalšího sortimentu. Chybět nebude medovina, zabijačkové speciality, k podívání živá zvířátka, ohniště pro zahřátí. “Zastoupen bude i neziskový sektor, například hospic, klub Sedmdesátka, nebo psí útulek.”

Zmíněné adventní prohlídky tachovského zámku začínají v 17 hodin a půjdou každou celou hodinu až do 20 hodin. Provázet budou průvodci v kostýmech knížecí rodiny Windischgrätzů. Celý program Zámeckého adventního jarmarku bude moderovat Josef Kožnar.

I pro letošní rok tak bude oficiální adventní trh v Tachově jednodenní, o pravidelných trzích, které by trvaly několik dní, případně několik adventních víkendů, organizátoři prozatím neuvažují. Další stánkový předvánoční prodej lze ale předpokládat, stejně jako v předchozích letech, při různých prosincových akcích na tachovském náměstí (rozsvícení stromku, mikulášská nadílka a podobně).