Nepříjemné překvapení zažil ve čtvrtek před sedmou hodinou ranní tachovský advokát Aleš Hájovský. Když venčil na sídlišti Rapotín psa, všiml si, že má poškozený automobil.

„Šel jsem kolem zaparkovaných aut a všiml jsem si, že na mém voze chybí zadní registrační značka. Podíval jsem se tedy i dopředu, tam značka také chyběla,“ řekl nám advokát s tím, že obě čísla byla na první pohled doslova vyrvaná násilím. Registrační značky ale někdo vyrval i z automobilu jeho manželky.

„Asi ob pět vozidel dále parkovalo vozidlo méjí manželky. I na něm byly obě registrační značky vyrvané, tentokrát včetně podložek,“ uvedl advokát.

Nepříjemná překvapení však tímto objevem neskončila. „Potom jsem si všiml, že mám na autě vryté šrámy. Na obou stranách odpředu do zadu. Jakým předmětem, to netuším, ale škoda je to veliká, kolem sedmdesáti tisíc korun,“ doplnil.

Poškození obou automobilů je podle něj evidentně úmyslné a je to, jaks e vyjádřil cílený útok na jeho osobu. Usuzuje tak podle toho, že žádná jiná auta nebyla na parkovišti poškozena. „Myslím, že mohu vyloučit, že se jedná o nahodilý vandalský čin. Ještě jsem se nikdy nesetkal s tím, aby vandal odcizil registrační značky ze dvou aut, která spolu souvisejí a navíc parkují dál od sebe. A málokdo také ví, že moje žena má tohle auto, jezdí s ním teprve pár měsíců,“ dodal právník. „Žena je z toho nešťastná, neví, co si o tom útoku má myslet.“

Poškození obou automobilů okamžitě nahlásil policii. Za informace, které odhalí pachatele, slibuje advokát odměnu. „Kdo podá věrohodné informace, které povedou k odhalení a dopadení pachatele, obdrží odměnu deset tisíc korun,“ uvedl Hájovský.

Nevylučuje, že případ souvisí s jeho profesní činností. Přes dvacet let se podle svých slov věnuje trestnímu právu, z toho deset let působil na státním zastupitelství, jedenáct let má soukromou advokátní praxi. Zabývá se také soudním vymáháním pohledávek.

Kromě nepříjemného pocitu přinesl právníkovi útok na automobily další komplikace, především legislativní. Musel si zařídit nové registrační značky, nový technický průkaz, dálniční známku…

Případem se zabývá tachovská policie. „Přijaté oznámení policisté prověřují. Byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin poškozování cizí věci. Po pachateli se pátrá,“ informoval nás mluvčí tachovské policie Václav Blahník.

Podle něj se jedná o ojedinělý případ. „Registrační značky se ztrácejí, to se stává celkem běžně z různých příčin. Stejně jako poškození laku automobilu. Ale že by vzniklo podezření z cíleného poškození, to je na Tachovsku spíše ojedinělé,“ uvedl mluvčí.