Letošní sbírku nepotřebných jízdních kol si vzal na svá bedra Rostislav Kvarda, správce dopravního hřiště. A Tachováci ho mile překvapili. „Tolik kol jsem opravdu nečekal. Byl bych rád, kdyby se nám jich sešlo dvacet. Překvapilo mě, že jich teď máme už přes šedesát a lidi nosí další,“ řekl Deníku správce dopravního hřiště a doplnil, že sbírka měla být ukončená k 15. květnu, nakonec ale lidé nepotřebná jízdní kola mohou přinést až do konce května. „Vzhledem k počtu kol jsem sháněl, jak je dopravit do Třemošné u Plzně. Domluvil jsem se s místními hasiči, že by kola odvezli. Nakonec si ale organizátoři koncem měsíce zajistí odvoz sami,“ doplnil.

V době návštěvy redaktora přinesl malé odrážecí kolo přinesl také Petr z Tachova. „Dítě už z něj vyrostlo tak ho doma nepotřebujeme. Tady můžu pomoci dobré věci, tak to rád udělám,“ podotkl s úsměvem.

Pokud tak máte doma v garáži nebo ve sklepě nevyužívané jízdní kolo, může ho přinést do objektu dětského dopravního hřiště do konce května. Poté budou kola svezeny do Třemošné u Plzně. Odsud poputují do Ostravy, kde je technici prohlédnout, opraví, zkompletují a dále do africké Gambie, kde dětem z odlehlých oblastí zkrátí cestu za vzděláním.

„Zapojit se do sbírky mě napadlo při pohledu na děti na dopravním hřišti. Sám jsem jich měl pět v garáži a říkal jsem si, co s nimi. Nikdo z mých známých je nechtěl a bylo mi líto je tam jenom tak nechat ležet,“ popsal a doplnil, že myšlenka zapojit se do projektu pomoci africkým dětem zkrátit si cestu do školy ho napadlo už v loňském roce. „Než jsem si všechno promyslel, sbírání kol skončilo. V letošním roce jsem tak neváhal a domluvil se s panem ředitelem Základní školy Zárečná Zdeňkem Hnátem, která projekt už podporovala, že si to vezmu letos pod správu,“ uzavřel.

Ilustrační foto
Pacienti se ortopedie dočkají v červenci