Louka u zámku nabídne bohatý program. Vše vypukne ve 13 hodin, kdy začátek bude patřit nejmenším návštěvníkům, kteří se mohou těšit na pohádku O Sněhurce v podání divadla KK. Svojí hudební produkcí postupně pobaví návštěvníky Třemošenský orchestr Tremolo či plzeňská kapela Radosta, zazní také reggae od skupiny Švihadlo.

Na nádvoří borského zámku bude probíhat tradiční soutěž pro veřejnost O nejlahodnější jablečný nebo medový pokrm. Svoje vlastnoručně vyrobené štrůdly, medovníky, koláče, perníky a další dobroty mohou do soutěže zájemci odevzdat na zámku ve středu 27. září v čase od 10 do 17 hodin, případně ještě v den konání soutěže, dopoledne ve čtvrtek mezi 10. a 12. hodinou. Odborná porota vybere nejchutnější pokrm, který bude vyhlášen v rámci hlavního programu v 15.15 h.

Děti se nemusí obávat, že by pohádkou skončila zábava pro ně připravená. Svoje umění a fantazii budou moci předvést v tvořivých dílničkách, které budou fungovat po celou dobu slavnosti. Stejně tak bude po celou dobu probíhat jarmareční trh se širokou nabídkou rozličného zboží a občerstvení.

Víno, ženy, zpěv, dobrá nálada, ale také šatlava a trest. Vinobraní v Benešovicích se povedlo.
V Benešovicích tančili na Vinobraní. Zasahovat musela policie

Planá chystá Posvícení na Václava. Jisté tedy je, že živo bude také na plánském náměstí, kde se mimo jiné též bude soutěžit o nejlepší domácí dobrotu. Hospodyně a hospodáři tak mohou svoje dobroty, ať už sladké nebo slané, donést do stánku Kultura v Plané v čase od 13 do 15 hodin. „Soutěžící mohou představit jakoukoliv jimi vyrobenou dobrotu. Klidně třeba čalamádu, povidla, marmeládu,“ vzkazuje Petra Tomášková, vedoucí odboru kultury MěÚ Planá. Odborná porota pak následně vybere nejchutnější pokrm.

Celá akce začne ve 13 hodin, kdy se děti mohou těšit například na dřevěný kolotoč řezbáře Matěje nebo na tvořivé dílničky. Milovníci historických vozidel jistě ocení vystavené veterány. S úderem 15. hodiny bude pódium patřit kapele Olympic revival a po ní bude znít náměstím folk od skupiny Nerez & Lucia.