Geokešing je celosvětová hra na pomezí sportu a turistiky. Jde o zábavu, které propadly tisíce lidí i z Česka. Dvanáct z nich přijelo na víkendové setkání do Starého Sedliště. Cílem pro ně bylo hledání ukrytých krabiček v okolí a také účast na masopustním veselí, které se tam v sobotu konalo. Právě spojení novodobé celosvětové hry s letitou místní tradicí bylo námětem pobytu.

Geokešeři, jak si říkají, se ubytovali už v pátek v místní faře. Hlavním organizátorem setkání byl Milan Dulovec z Boru. „Chtěli jsme ukázat lidem z České republiky, ale vlastně celému světu, jak funguje masopust ve Starém Sedlišti. Popřípadě mohou porovnat jak funguje u nich a jak u nás," sdělil Deníku před tím, než vyrazili na zahájení masopustu. Setkání se účastnilo celkem dvanáct geokešerů. Přijeli z Českého Krumlova, Prahy, Stříbra, Plané a Boru. Pro účastníky hry Milan Dulovec připravil trasu přes Úšavu, Nové Sedliště, Labuť a zpět. V rámci hry se takovému setkávání s hledáním ´pokladů´ říká event. Po zahájení masopustu skupinka vyrazila pátrat po ukrytých keškách, nebo-li schovaných krabičkách, které je možné najít pomocí navigačních přístrojů. Ke každé krabičce hledači předem vědí právě jen její souřadnice a případně malou nápovědu.

Podle aktérů hry jde především o nalézání a objevování nových neznámých míst. „Znám nějaké místo, které je zajímavé, hezké a třeba o něm nikdo zatím neví. Chci ho tedy ukázat světu. Umístím tam krabičku a zapíši to na internetové stránky geokešingu," řekl o smyslu hry Dulovec, který v okolí takto označil patnáct míst a umístil tam krabičky. Podle hledačů se víkend povedl a líbilo se jim na faře i ve Starém Sedlišti a okolí. „Večer byl mimořádně povedený. Super setkání známých i neznámých lidiček, nádherná atmosféra, soutěž o krásné ceny a výborný guláš. Organizátorům eventu patří veliké poděkování," nešetřila slovy chvály kešerka s přezdívkou Liducha z Nouzova.