V konkurenci 92 alejí z celé České republiky obsadila celkové patnácté místo, mezi třemi alejemi, které reprezentovaly Plzeňský kraj, byla ovšem nejlepší. Získala 108 hlasů.

Alej k Vlčí hoře do ankety přihlásila Martina Sihelská, pracovnice černošínského muzea. „Alej je pro mě mystickým místem, vždycky když tam přijdu, silně na mě působí. Z umístění mám velkou radost,“ řekla Deníku.

Stromořadí bylo vysázeno před rokem 1930 a každý vysazený dub znamená jeden ztracený život. Alej 35 dubů je tedy dodnes připomínkou zemřelých vojáků a občanů z Černošína a okolí během první světové války.

Jak Deníku řekl starosta města Miroslav Plincelner, lokalita byla dlouhá léta opomíjena a obyvatelé města se o ni zase začali více starat až kolem roku 2000. „Od té doby o ni průběžně pečujeme a zkrášlujeme ji,“ uvedl.

Radnice zahrnula alej k památníku do každoročního plánu údržby a postupně upravila zeleň, opatřila místo informační tabulí a možnostmi k posezení. „Umístění v anketě mě těší. Práce, kterou aleji věnujeme, je tak zúročena a zároveň je to závazek pro další činnost. A to, že se umístila jako nejlepší z našeho kraje, trochu pozvedne kredit Černošína v turistickém ruchu,“ sdělil Deníku starosta Plincelner.

Tachovský okres má zastoupení v anketě pravidelně, téměř ve všech ročnících. Loni se například umístily tři tachovské aleje.
Anketu Alej roku každý rok vyhlašuje spolek Arnika a cílem ankety je upozornit na význam alejí a stromořadí v tradiční české krajině.