K jejímu životnímu jubileu jí přišly poblahopřát členky Sboru pro občanské záležitosti v Tachově, za čtenáře s k přání všeho nejlepšího připojil Tachovský deník.

„To víte, jsem ze šesti dětí a vyrůstala jsem na Šumavě. Otec se staral o hospodářství a maminka šila pánské košile. Už odmalička jsme jako děti musely rodičům pomáhat. V domě ještě s námi bydleli prarodiče z otcovy strany a také jeho synovec. Takže se stávalo, že se nás u stolu sešlo jedenáct. Maminka se tedy měla co ohánět," začala vyprávění seniorka. „Byli jsme chudí, častokrát jsme si ani neměli co namazat na chleba. Ale na mládí vzpomínám ráda," pokračovala Vrbová, která se do Tachova přistěhovala krátce po válce. Zde pracovala jako úřednice v uhelných skladech. Dnes se těší z několika vnoučat a pravnoučat. Jedno z nich prý dokonce žije v sousedním Německu.

I když k Anně Vrbové nebyl život vždy přívětivý, pochovala manžela a nedávno i svojí dceru, vůbec si na něj neztěžuje. Naopak. například kvůli těžké nemoci v minulosti ji lékaři sdělili, že musí pravidelně cvičit, jinak nebude chodit. „A vidíte, ono to pomohlo. Dodnes dvakrát denně cvičím a cítím se dobře. Dokonce si sama všechno obstarám. Uvařím, poklidím, i vyperu, jen už špatně slyším," dodala s úsměvem Tachovanka. Deník se tímto připojuje ke všem gratulantům a přeje Alžbětě Vrbové ještě léta spokojeného života.