Tentokrát přiblížil divákům své filmové prvotiny i věci novější Jan Prášek. Večer začal snímkem natočeným ještě na černobílý materiál, a pojednával o sjíždění řeky Mže na kánojích. „Dále vám promítnu takový pokus o hraný film. Jde o tři parodie na reklamu,“ okomentoval pro přítomné diváky autor filmů natočených v šedesátých až sedmdesátých letech minulého století.

Velké pozornosti se těšil také dokument o netradičních plavidlech na Mži v Tachově. Tehdy se podle filmařů akce konaly celkem šestkrát. „V roce osmdesát sedm jsme jeli jako policajti, a to na plavidle z trabanta,“ vysvětlil Prášek. Tachovští filmaři také točili v jeskynních komplexech na Moravě. Dokument z Amatérské jeskyně byl dalším z promítnutých krátkých filmů. Filmový večer připomněl i obnovu sochy lidového kameníka Georga Böhma, který žil ve Studánce. Jan Prášek natočil celou etapu obnovy sochy od vyzdvižení kamenných bloků na okraji obce, přes kamenické a sochařské práce až k vlastnímu odhalení díla v roce 2007.

Příští promítání neprofesionálních tachovských filmařů se uskuteční za měsíc 14. března a své krátké filmy představí Slavomír Kozák. Diváci uvidí snímky Den Českého lesa, Když se čerti ženili, Dekameron a další.