Opět totiž přišel čas na již tradiční akci Výlet andělů. V blízkosti stodoly došlo hned na několik událostí, kterých se zúčastnily desítky andělů nejrůznějšího věku, ale i další návštěvníci, kteří si již osmý ročník tohoto setkání nenechali najít. Nejdříve došlo na nazdobení vánočního stromku a na venkovním pódiu vystoupil s živým betlémem spolek Kosáci.

Předání daru Dětskému domovu v Tachově.
Dary od firmy budou využity na plavecké permanentky a potřebné věci

Asi nejočekávanější částí večera byl ale andělský průvod, který se od stodoly vydal k plánskému kinu. Jemu předcházela ohňová show, která byla v podání andělů rozhodně zajímavým zážitkem. Pak se již několik desítek metrů dlouhý had vydal ke kinu, kde byl připraven další program. Průvodu se ovšem nezúčastnili pouze místní. Dobře šla slyšet i přítomnost návštěvníků z Německa, kterým se akce stejně jako obyvatelům Plané a okolí velmi zamlouvala.

Opomenout se rozhodně nedá ani přítomnost jednoho ze symbolů vánočních tradic, Betlémského světla. To bylo v průběhu programu ve stodole rozsvíceno anděly a příchozí si jej opět mohli odnést domů. Ti, kteří rozdávání betlémského světla v Plané nestihli, nemusí propadat panice.

Živý betlém zaplnil v Halži celý kostel
OBRAZEM: Živý betlém zaplnil v Halži celý kostel

Betlémské světlo zazáří mimo jiné i v okresním městě, v Kladrubech, či v Konstantinových Lázních. V Tachově se tak stane nejdříve v sobotu 23. prosince na náměstí ve skautském týpí. Tachovští skauti zde budou přítomní od 9 do 12 hodin. Na Štědrý den pak bude Betlémské světlo k nalezení v tachovském kostele Nanebevzetí Panny Marie, či v kladrubském klášteře, v prostorách tamního klášterního kostela taktéž v dopoledních hodinách, nebo v kostele v Konstantinových Lázních od 10 do 11 hodin dopoledne.