Tam vznikl program pro komunitní plánování sociálních služeb pro okolí Bezdružicka, Černošínska, Stříbrska a Kladrubska. „My chceme pomoci lidem, kteří mají nějaké problémy. Je jedno, zda jde o maminku samoživitelku, seniory či lidi, kteří trpí sociálním vyloučením. Ale základem této pomoci je o nich vědět, kde žijí, co je trápí,“ uvedla koordinátorka projektu Božena Nenutilová. „Na základě tohoto průzkumu jsme se rozhodli veřejnost informovat pomocí plakátů a anketních lístků. Lístky se budeme snažit roznést do schránek, ale protože se zřejmě nedostaneme na všechna místa a někde budou lidé, kteří by o naše služby stáli, rozhodli jsme se požádat o spolupráci také starosty všech čtyřiadvaceti obcí a měst,“ řekla Nenutilová.

V praxi by to mělo vypadat tak, že lidé, kteří lístek nedostanou, si o něj mohou sami zažádat na úřadě a pak jej vyplnit a hodit zpět do schránek úřadu. Ankety jsou anonymní. Další možností je přímý kontakt na koordinátorku Boženu Nenutilovou na telefonu 775 764 412. „Vítáme nejen veškeré podněty, ale také další spolupracovníky, kteří by nám rádi v této oblasti pomohli. Anketní lístky mohou lidé vyplňovat do konce ledna, poté nám budou předány,“ dodala Nenutilová.

Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu.