Třetí ročník hlasování přinesl rekordní počet hlasujících – hned osm z 22 nominovaných kulturních a společenských akcí se přehouplo přes stovku hlasů, přičemž deváté akci v pořadí chyběl ke stovce jediný hlas. Vítězná akce získala dokonce více než třináct set hlasů. Pro doplnění – v prvním ročníku ankety udělili čtenáři celkem několik set hlasů, loni jich bylo téměř tisíc a letos se počet přidělených hlasů zastavil u čísla 3545.

Rekordní byl rovněž počet nominovaných akcí. V prvním ročníku jich bylo deset, ve druhém osmnáct a letos již zmíněných 22.

Plánský Koupák si získal nejvíce příznivců od začátku hlasování, na druhém místě se držel festival Zvuky léta, který měl loni v srpnu v Tachově premiéru, ale v posledních dnech se před něj dostaly ještě Městské slavnosti Stříbro a Loretánské slavnosti v Boru. Potěšující je také zájem hlasujících o komorní hudbu, festival Kladrubské léto, který je sérií koncertů vážné hudby, skončil na pátém místě.

Vítězství, i když bylo třetí v řadě, hlavního organizátora festivalu Plánský Koupák Jiřího Fejta překvapilo. „To velké množství hlasů v anketě o nejlepší kulturní akci Tachovska za uplynulý rok 2011, které čtenáři Tachovského deníku i jeho webových stránek odevzdali jubilejnímu pátému ročníku našeho festivalu, příjemně překvapilo. Potěšilo mne i štáb lidí, který se stará o to, aby byl festival po všech stránkách stále lepší a pro návštěvníky přitažlivější,“ sdělil Deníku Fejt.

„Toto vysoké ohodnocení naší společné práce a snahy je o to cennější, že se nám podařilo vyhrát anketu o nejlepší kulturní akci na Tachovsku i v letech 2010 a 2009. Myslím, že lidé dlouhodobě oceňují to, že si na nic nehrajeme, nikoho nekopírujeme a že se snažíme, aby se u nás v Plané cítil každý návštěvník příjemně a odnášel si z letního festivalu jen ty nejlepší dojmy,“ řekl dále.

Řada z návštěvníků a hlasujících podle Fejta oceňuje i to, že za „velkým“ letním hudebním festivalem nemusí cestovat desítky a stovky kilometrů kamsi do vnitrozemí. „Prostě, že Koupák už je pro ně tradice, s níž počítají. To vše samozřejmě není v této době možné bez pomoci města Plané i bez řady dobrých a štědrých sponzorů. Onu pomyslnou korunu nejlepší kulturní akce roku 2011 na Tachovsku bych tedy posadil na hlavu všech, kteří se, byť i drobným dílem, na našem festivalu podíleli a jistě budou podílet i nadále,“ doplnil organizátor.

Protože anketa má především upozornit veřejnost a čtenáře na to, co se na Tachovsku na kulturním poli v průběhu roku děje, nejsou odměnou pro vítěze žádné šeky, sošky, či jiné hodnotné ceny. Jedinou odměnou je rozhovor s pořadatelem vítězné akce, který přineseme koncem týdne.

Kompletní výsledky ankety najdete ZDE>>>

Poznámka redakce: anonymní příspěvek v diskuzi byl smazán z důvodu porušení Pravidel diskuze. Editor se pokusil kontaktovat autora příspěvku, ale e-mailová adresa je neexistující. Autor se může obrátit na redakci prostřednictvím antonin.hribal@denik.cz