Čtenáři mohli hlasovat v závěru prosince a v prvním lednovém týdnu na internetových stránkách Tachovského deníku.

Do ankety se zapojilo 978 hlasujících čtenářů, pro Koupák jich bylo 628. Festival tak obhájil své loňské prvenství. „Jsem za to nesmírně rád a vděčný. Utvrzuje mne to v pocitu, že přes všechny těžkosti a překážky, které akce tohoto typu provázejí, se vyplatí Plánský Koupák organizovat,“ řekl Deníku manažer pořádající agentury Jiří Fejt.

Stříbrnou příčku oslavily Loretánské slavnosti v Boru a třetí skončila ojedinělá akce – Setkání hornických měst ve Stříbře.

Výsledek pořadatele setkání hornických měst překvapil. „Je to perfektní, fantastické. Nedělali jsme to sice proto, abychom se podobných anket zúčastňovali, ale z výsledku je vidět, že mohli hlasovat lidé, kteří se akce zúčastnili a že se jim líbila. To velice těší. Je jen škoda, že toto setkání nemůžeme opakovat pravidelně, protože se střídá v hornických městech po celé republice,“ uvedl za organizátory Karel Neuberger.

Do ankety Tachovský deník nominoval osmnáct rozsáhlejších kulturních akcí. Na Tachovsku se jich ale v loňském roce odehrálo mnohem více. A také mezi nezařazenými byla řada těch, které diváky hluboce oslovily.

„Hodnotit se mají jen hodnotné věci. Proč jste také nenavrhli to, co bylo nejhodnotnější? Koncem srpna se na nádvoří borského zámku uskutečnilo představení opery Rusalka. Dávám jí tisíc hlasů. Kam se hrabou nějaké slavnosti piva, jablek nebo Koupák,“ vyjádřil se v dopisu Tachovskému deníku návštěvník Rusalky Alois Podolka z Boru.

Do ankety se například nevešel koncert Báry Basikové, který se konal v rámci Historických slavností v Tachově, vystoupení řady dalších umělců v různých místech Tachovska, pouti a slavnosti (kromě tachovských a stříbrských), či velký koncert kapel Tři sestry a Horkýže Slíže. Ten se uskutečnil na podzim na zimním stadionu v Tachově v rámci mezinárodního turné Bratia a sestry Tour. „Je škoda, že tenhle koncert nebyl do ankety zařazen. Byl to skvělý zážitek a určitě bych pro něj hlasoval. Takhle jsem dal přednost Tachovskému rockovému létu,“ vyjádřil se návštěvník obou jmenovaných akcí Pavel Hošťálek.