VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ano, most je zvlněný, přiznalo ředitelství

Kočov – Ředitelství silnici a dálnic (ŘSD) veřejně přiznalo, že tři sta metrů dlouhý most u Kočova je skutečně zvlněný. Ovšem druhým dechem dodalo, že jde jen o kosmetickou vadu. Bezpečnost prý nijak ohrožena není. S vysvětlením přichází i v případě dvojité zatáčky (šikany) mezi Janovem a Bezděkovem.

1.10.2011 2
SDÍLEJ:

Zvlněný most u kočova.Foto: Josef Holek

„V případě mostu jde o shodu několika příčin. Zvlněný je proto, že jsme použili ne úplně přesný odhad dodatečného dotvarování mostu po betonáži a dotvarování nosné skruže,“ vysvětlil Jan Hesoun, ředitel úseku výstavby ŘSD.

Ačkoliv ředistelství vyhodnotilo tuto vadu jako spíše estetickou než funkční, nechalo si u dvou nezávislých inženýrských společností vypracovat odborné posudky. „Posudy jednoznačně deklarují, že most je bezpečný a provozuschopný,“ podotkl Hesoun. „Pochopitelně, nemám ze zvlnění radost. Pokusíme se najít řešení, ale jakékoliv technické napravení je velice komplikované,“ připustil ředitel. Na mostě jsou totiž použity sofistikované technologie. „Je na něm položena poměrné tenká vrstva vozovkového souvrství. Je na něm pouze izolace, pěticentimetrová vrstva litého asfaltu jako ochrana izolace a na ní už je jen osm centimetrů asfaltového betonu,“ popsal Hesoun. Zvlnění dosahuje v maximální míře šesti centimetrů. „Na těch osmi centimetrech vozovky prostě nejde povrch dorovnat,“ připustil. Podle odborníků z jedné ze zmíněných inženýrských firem by se mělo ŘSD pokusit závadu vyřešit ve chvíli, kdy skončí životnost současného vozovkového souvrství a dojde k jeho celkové obměně. Jenomže to se stane nejdříve za deset let.

Řeč přišla i na ostré zatáčky u Janova, tedy na úsek, kde se nová silnice napojuje na starou. V místě se už totiž stalo několik dopravních nehod a místní se bojí, že se z úseku stane místo častých dopravních nehod. V paměti totiž mají stovky karambolů v serpentinách pod Kočovem. Ředitel výstavby Hesoun se ale pokusil situaci uklidnit. „Jde o provozorium,“ sdělil hned v úvodu tématu. „Svými parametry zatáčky vyhovují nájezdové devadesátce. Nicméně budeme situaci řešit. Nejjednoduší bude asi snížení rychlosti a umístění nějaké upozorňující značky,“ řekl. Kdyby ani to nepomohlo, bude prý ŘSD přemýšlet nad směrovou úpravou. „V projektu výstavby úseku Janov – Nová Hospoda ale počítáme s tím, že úsek bude úplně narovnán a zatáčky zmizí. Jde tedy o dočasné řešení,“ uklidnil Hesoun. Situaci také bude ŘSD probírat s policií.

ŘSD tak zároveň přišlo s informací, že připravuje výstavbu úseku mezi Janovem a Novou Hospodou a tedy i obchvat Bezděkova. „Příští rok očekáváme udělení pravomocného stavebního povolení,“ řekl Jan Hesoun. „Uvídíme, jaká bude situace s penězi z Fondu dopravní infrastruktury. Takže kopnout bychom mohli už v roce 2013, respektive, budeme na to technicky a legislativně připraveni,“ dodal Hesoun s tím, že půjde o pět kilometrů dlouhou silnici. Nová komunikace upraví výškové i směrové řešení, bude parametricky upravená podle již nových zprovozněných úseků a bude odstraněna i nebezpečná levotočivá zatáčka u Bezděkova. „Tady by tak měl být snížen i potenciál nehodovosti,“ uvedl Hesoun.

Autor: Josef Holek

1.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení