V letošním roce chce kampaň oslovit především mladé lidi a zdůraznit jejich možnost zvolení správného času pro to stát se rodiči. Podle některých gynekologů je informovanost o antikoncepci dostatečná.

„Myslím si, že tato kampaň je zbytečná. Lidé mají i z médií dostatečné povědomí o tom, jak se bránit početí,“ uvedl Jan Havránek, gynekolog ze Stříbra. V dnešní době už je snazší najít tabletky, které ženám ´sednou´. „Hormonální antikoncepce je spolehlivější než bariérová. Na trhu je dnes přibližně šedesát druhů hormonálních přípravků. Je tak větší šance najít tu správnou. Rozhodně však tabletky nezpůsobují tloustnutí,“ upozornil lékař. Mimo jiné jsou v současné době na trhu antikoncepční preparáty, které pomáhají zlepšit pleť, upravit menstruační cyklus a zmírnit bolesti před a během měsíčků a nespočet dalších výhod. A kdy je nejvhodnější doba přijít se poradit s odborníkem?

„Určitě před prvním pohlavním stykem,“ konstatoval Havránek. Dnes je možné prezervativy zakoupit kdekoliv. „Lékárna je vaše stoprocentní jistota, že nekoupíte žádný nekvalitní výrobek,“ míní odborník. „Antikoncepce je v dnešní době nezbytnost, jsme méně zdrženliví a potkáváme lidi ze všech koutů světa a je třeba se chránit,“ řekla nám Kateřina Machová, devatenáctiletá studentka z Halže. „Velmi také obdivuji pokrok v této oblasti lékařství, který umožňuje lepší ochranu nejen ženám, ale i mužům. Přesto každý zodpovídá za své zdraví sám,“ dodala.