„Zaregistrovaní uživatelé dostávají do svých mobilních telefonů veškeré informace týkající se kulturních akcí, termínů nejrůznějších poplatků, stavebních prací, a to včetně horkých aktualit, jakými jsou havárie vodovodu, nesvítící světla v ulicích, poškozené komunikace,“ vypočítává jen část výhod Munipolisu radní pro komunikaci Matouš Horáček.

Platforma je ke stažení zdarma a vedení města chystá novinky, kterými chce k registraci přivést další obyvatele.

Kromě získávání pravidelných a aktuálních informací mají obyvatelé možnost napřímo podávat podněty a vyjadřovat se k situaci ve městě. To se již osvědčilo při odstraňování autovraků nebo třeba při hlášení výtluků v komunikacích.

Deváťáci z bezdružické školy jsou nejúspěšnější z Tachovska v přijímacích zkouškách na střední školy za posledních pět let.
Škola v Bezdružicích válí. Deváťáci excelují na přijímacích zkouškách

Vedení města přichází s další novinkou, kterou by mohli registrovaní uživatelé ocenit, a také věří, že přiláká k přihlášení i další obyvatele. „Do konce roku nás pak čeká několik akcí – jako je anketa spokojenosti se životem ve městě a zejména hlasování o participativním rozpočtu," uvádí Matouš Horáček k plánovaným změnám. Vůbec poprvé se tak budou moci samotní obyvatelé města a spádových osad zapojit do rozhodování o tom, jaké akce a investice se budou ještě letos realizovat.