Ta zavítala do Studánky minulý týden a po páteční besedě s veřejností se tým architektů pustil do práce. „Z diskuze vyplynulo v podstatě to, co už tušíme. Aut ve Studánce přibylo, je zde vlastně špatná doprava jezdí se tady rychle. Roky se nic nevyřešilo. To byl stěžejní problém," sdělila deníku starostka Studánky Irena Zapletalová.

A v malé obci u Tachova se architektům podle jejich slov líbí. „Čím dál, tím víc. Byli jsme příjemně překvapeni," shodli se Adam Wlazel a Milan Valeš. Shodují se také v názoru ohledně dopravní situace. „Hlavní křižovatka je poměrně nepřehledná. Nemá žádnou hlavu a patu. Čeká na to, až se s ní něco udělá," okomentoval Adam Wlazel s tím, že možná i to je důvod, proč řidiči jezdí raději jednosměrnou ulicí kolem školky. „Pak jsme se také zabývali menšími věcmi. Třeba tím, že i když jsme ve Studánce, nikde tu není žádná studánka. Také se vytratila atmosféra vesnice a bylo by dobré něco z toho najít," doplňuje myšlenku Milan Valeš. Architekti k projektu přistupují s cílem odjet z obce a zanechat něco po sobě.

Aby to vůbec bylo realizovatelné za těch několik dní, musí jít o něco nevelkého. „Proto jsme se rozhodli o vybudování převlékáren na koupališti," dodala Zapletalová. Vytvoří tedy převlékárny, k ostatnímu dodají nákresy a návrhy realizace s jednoduchým popisem.

Vlastní převlékárny jsou dřevěné a tvarem připomínají symbol prasátka, jaké kreslívají děti jedním tahem. 
„U koupaliště je volná louka, za ní stromy. Přišlo nám vhodné pojmout převlékárny alespoň trochu sochařsky. Jakoby tam nechat pást nějaká zvířata," popsal Wlazel. „Když jsou takové věci neobyčejné, lidé si jich i více váží," podotkl Valeš.

Architektonická kancelář dále přislíbila návrh jak zkrášlit jedno místo prameniště a tři soukromé zahrady. Akce je hrazena Ministerstvem kultury ČR a pro občany i obec je zdarma.