VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Architekti nalezli řešení, převlékárny v podobě prasete

Studánka - Molo nad vodní hladinou koupaliště, převlékárny nebo například zlepšení dopravní situace v obci jsou jedny z návrhů, které předložili architekti mobilní architektonické kanceláře.

19.8.2014
SDÍLEJ:

PŘI MONTÁŽI PŘEVLÉKÁREN. Architekti Adam Wlazel a Milan Valeš v úterý pracovali na montáži jimi navržených převlékáren pro koupaliště ve Studánce.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Ta zavítala do Studánky minulý týden a po páteční besedě s veřejností se tým architektů pustil do práce. „Z diskuze vyplynulo v podstatě to, co už tušíme. Aut ve Studánce přibylo, je zde vlastně špatná doprava jezdí se tady rychle. Roky se nic nevyřešilo. To byl stěžejní problém," sdělila deníku starostka Studánky Irena Zapletalová.

A v malé obci u Tachova se architektům podle jejich slov líbí. „Čím dál, tím víc. Byli jsme příjemně překvapeni," shodli se Adam Wlazel a Milan Valeš. Shodují se také v názoru ohledně dopravní situace. „Hlavní křižovatka je poměrně nepřehledná. Nemá žádnou hlavu a patu. Čeká na to, až se s ní něco udělá," okomentoval Adam Wlazel s tím, že možná i to je důvod, proč řidiči jezdí raději jednosměrnou ulicí kolem školky. „Pak jsme se také zabývali menšími věcmi. Třeba tím, že i když jsme ve Studánce, nikde tu není žádná studánka. Také se vytratila atmosféra vesnice a bylo by dobré něco z toho najít," doplňuje myšlenku Milan Valeš. Architekti k projektu přistupují s cílem odjet z obce a zanechat něco po sobě.

Aby to vůbec bylo realizovatelné za těch několik dní, musí jít o něco nevelkého. „Proto jsme se rozhodli o vybudování převlékáren na koupališti," dodala Zapletalová. Vytvoří tedy převlékárny, k ostatnímu dodají nákresy a návrhy realizace s jednoduchým popisem.

Vlastní převlékárny jsou dřevěné a tvarem připomínají symbol prasátka, jaké kreslívají děti jedním tahem. 
„U koupaliště je volná louka, za ní stromy. Přišlo nám vhodné pojmout převlékárny alespoň trochu sochařsky. Jakoby tam nechat pást nějaká zvířata," popsal Wlazel. „Když jsou takové věci neobyčejné, lidé si jich i více váží," podotkl Valeš.

Architektonická kancelář dále přislíbila návrh jak zkrášlit jedno místo prameniště a tři soukromé zahrady. Akce je hrazena Ministerstvem kultury ČR a pro občany i obec je zdarma.

Autor: Antonín Hříbal

19.8.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení