Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Arcibiskup požehnal symbolům

Milíře – Tradiční Petropavlovské slavnosti se konaly v Milířích. Zdejší kostel svatého Petra a Pavla byl totiž zasvěcen právě těmto dvěma patronům.

25.7.2011 3
SDÍLEJ:

CHLEBEM A SOLÍ přivítal arcibiskupa Kryštofa starosta obce Jan Terela.Foto: Jana Terelová

“Letošní slavnosti se od všech předchozích lišily. Jejich součástí totiž bylo vysvěcení znaku a praporu obce Milíře. Proto také byl v tomto roce na slavnosti pozván nejvyšší představitel pravoslavné církve v České republice – eparchiální archijerej – Jeho Blaženost Kryštof, arcibiskup pražský, který měl znak a prapor vysvětit,“ řekl starosta obce Jan Terela.

Již před slavnostní mší se u kostela scházeli místní i přespolní věřící, zejména ze sousedních německých obcí. „Tyto německé občany k Milířům poutá jistý vztah z minulosti, většinou se zde narodili oni či jejich předkové,“ pokračoval starosta.

Sváteční atmosféra byla umocněna okamžikem, kdy přijel arcibiskup Kryštof. Po obřadním oblékání a převlékání vykročil směrem k svatostánku, kdy byl přivítán tradičním pravoslavným svátečním bílým chlebem a solí.

První částí slavností byla mše svatá, již provázely zádumčivé a zároveň líbezné modlitby a zpěvy. Poté proběhlo vysvěcení dvou symbolů obce – praporu a vlajky.

Po skončení církevního obřadu následovalo neformální posezení starosty Jana Terely, místostarosty Miroslava Pojara a zastupitele Aloise Vávry s metropolitou Kryštofem. Na něm se obě strany domluvily, že v příštím roce uspořádají velké oslavy svátku svatého Petra a Pavla, jimiž připomenou dvousté výročí vysvěcení kostela svatého Petra a Pavla na Milířích.

„Velmi si vážím vaší náklonnosti a vašeho přátelství. Již dnes se těším na vaši další návštěvu naší obce“ zakončil rozpravu starosta Jan Terela.

Autor: Václav Šimek

25.7.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Rybáři ve čtvrtek od rána připravovali vše potřebné, aby výlov byl úspěšný
12

FOTO: Teplé počasí o den posunulo výlov Regentu

Snímky z utkání Lom - Konstantinovy Lázně.
9

Lídři nezaváhali, Chodský Újezd i Lom nadále vládnou

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Jedinou oficiální zastávkou prezidenta Miloše Zemana na Domažlicku při nynější návštěvě Plzeňského kraje byl čtvrteční osmdesátiminutový pobyt v Horšovském Týně.

FOTOGALERIE: Dva autoři vystavují v muzeu

Černošín – V černošínském muzeu byla zahájena výstava fotografií Moniky Šavlové z Kladrub a Štefana Kučíka ze Stříbra.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

FOTO: Města si po čtvrtstoletí znovu potřásla pravicí

Stříbro – Spolupráce mezi městy Stříbro na české straně a Vohenstrauss na německé straně, trvá už několik desetiletí. Ta oficiální, na základě smlouvy o partnerství, pak 25 let. A právě tu chtěli zástupci obou měst stvrdit společným přátelským setkáním.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení