V neděli 11. září se zde jely hned dva spřátelené motokrosové přebory - Západočeský přebor Kovošrot Nepomuk a MOTUL CUP Středočeský přebor, které slibovaly startovní pole mnoha zvučných jmen v několika závodních třídách na skvěle připravené trati. Déšť ze soboty na neděli však k velkému zklamání nejen pořadatelů, ale především diváků, donutil jury, aby zkrátila trať a z důvodu bezpečnosti jezdců nedovolila divácky populární skok přes silnici nazývaný "stříbrská bestie".

Kapky deště se snášely také na první rozjížďku třídy Hobby MX1 a 65+85ccm. Husté bahno dalo především mladým jezdcům zabrat, hluboké koleje nedovolovaly téměř žádné předjíždění a každý pád znamenal obrovskou dřinu motorku i ba jen zvednout, natož pokračovat v jízdě. Bohužel došlo i ke zraněním, které si vyžádalo zásah přítomných záchranářů. Že na stříbrském terénu roste nová hvězda potvrdil mladičký jezdec třídy 65 ccm David Hroch. Kluzké výjezdy do kopce byly náročné a s hromadami bláta bojovali i jezdci třídy Hobby MX2 a Veterán 40+, 50+ a 60+. V tu dobu však naštěstí vysvitlo slunko a s ním i naděje na zlepšení podmínek nejen pro diváky, ale i pro jezdce.

Spojené byly nakonec nejsledovanější třídy MX1 a MX2, což překvapivě zvýšilo atraktivnost obou rozjížděk.

Kladrubská pětka.
Běžci se utkali v závodu Kladrubská pětka. Někteří si odnesli dorty z tomboly

V první hned na startu zaváhal Rudolf Weschta #37 a pak mu nějakou dobu trvalo, než se ze sedmé pozice prodral do popředí, aby pak předvedl krásnou jezdeckou bitvu s černošínským Patrikem Liškou #239, kterou dovedl do vítězného konce. Skvěle si vedl také nebílovský Jakub Mencl #606 a se svými třemi šťastnými jedničkami Petr Bartoš #111. Ten nakonec Menclovi ukázal záda a dojel na třetí pozici. V MX2 nezklamal fanoušky domácí Jakub Kos a Dominik Kučeřík. Všichni tak netrpělivě čekali na druhou jízdu, která slibovala další nevšední jezdeckou show.

Jakmile padl startovní rošt dolů, vyrazil jako střela Láďa Červenka #240 a zanechal za sebou i vítěze první rozjížďky Weschtu. Ten dopřál svému kamarádovi a bývalému kolegovi ze stáje krátkou chvíli opojného pocitu jízdy na čele startovního pole a následně přidal plyn a ujal se vedení, které už do konce celé rozjížďky nepustil. Díky obrovskému náskoku, který si brzy vytvořil, předváděl divákům krásné dlouhé skoky, občas přidal "placák". Červenku předjel ještě Lišák, který "Sedmatřicítku" už nedojel a tak si odkroužil druhou rozjížďku sám na pohodu. Představa bedny se zalíbila Červenkovi natolik, že odrazil všechny útoky na záda mu dýchajícího Mencla a skutečně dojel třetí, což mu přineslo třetí pozici i v celkovém nedělním pořadí právě za Weschtou a Liškou.

Nehody ve čtvrtek dopoledne v Plzeňském kraji.
Záchranáři zasahovali u série dopravních nehod, hasiči řešili i zatopenou ulici

V průběhu odpoledne trať lehounce oschla, což přilákalo další diváky, celkem se jich kolem trati sešlo kolem 1500. Ti mohli využít bohatou nabídku občerstvení a závody si užít i díky parádním výkonům vyhlášeného komentátorského dua Petr Maršálek a Míra Šimek, kteří pro zpestření programu vyzpovídali některé vítěze rozjížděk, ale také jednoho z nejpopulárnějších jezdců Petra Bartoše. #111 přiznal, že Stříbro je jeho srdci blízké nejen kvůli skvělé závodní trati, ale také proto, že zde má příbuzné.

Kompletní výsledky jsou k nalezení na stránkách AMK Stříbro.