„Šla jsem okolo nástěnky, tady, kousek od domova pro seniory. Ti dva přiběhli, povalili mě na zem a vláčeli mě jako pytel. Bylo to strašně. Volala jsem o pomoc, ale marně. Jsem nadomsrti zmrzačená. Na pravé noze jsem měla podlitiny,“ neskrývá slzy K. L. .

Občas si jde sednout na nedalekou lavičku, právě k pěší zóně. To udělala i na velikonoční pondělí.

„Šla skupinka kluků s holkou z pomlázky a ten, který mě přepadl, byl mezi nimi a začal se mi pošklebovat a řekl mi, abych šetřila peníze, aby mě mohli znova okrást. Ti ostatní se pochechtávali. Řekl mi to v jedenáct hodin dopoledne. Dodnes si to pamatuji,“ sdělila poškozená.

„Pak se na nedaleké křižovatce sešli s jinou bandou a ukazovali na mě. Nic se ale dále nedělo,“ uvedla.

Na narážku přepadená žena neodpověděla ani slovo. Výhružku nehlásila ani na policii. Vše vypověděla jen synovi. „A ten mi řekl, že když uvidím jakoukoliv bandu, ať mám odejít rychle domu. V bytě se cítím v bezpečí,“ dodala K. L.

Mladíci ukradli ženě kolem šesti set korun, rozšlapali jí mobil a osobní dokumenty roztrhali.

Přepadením se zabývali i policisté.

„Policie ukončila vyšetřování obou mladistvých pachatelů a věc byla postoupena okresnímu státnímu zastupitelství s návrhem podání obžaloby,“ sdělil Deníku policejní mluvčí Václav Blahník.

Mladíkům za tento čin hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let. „V sprnu s nimi bude soud. Musíme všem lide říct, co tu žije za lidi. Nechcte nás být a nevšímejte si nás,“ prosí seniorka.

Také říká, že by bylo nejlepší celý domov pro seniory oplotit, aby měla od všech pokoj.

V Plané však nejde o první případ přepadení seniorky. Pár týdnů po první události, byla přepadena další seniorky. Ta z rukou útočníků vyvázla okradená, se zlomenou rukou a oděrkami.