Právě skladatel Bezděk provázel slovem všechny své vlastní skladby. Posluchači však měli možnost i slyšet několik textů od ředitele stříbrské ZUŠ Františka Kratochvíla, které za klavírního doprovodu Věry Müllerové zazpívala bývalá bezdružická obyvatelka Romana Feiferlíková. „Teprve podruhé na veřejnosti představíme tyto dva vzájemně propojené cykly pro alt a klavír. Jejich názvy jsou Podzimní zpěvník a Prostor naděje,“ uvedla zpěvačka Feiferlíková. „Ze sedmi částí tohotu cyklu tři otextoval pan Kratochvíl ze Stříbra,“ dodala zpěvačka.

František Kratochvíl s Jiřím Bezděkem spolupracuje řadu let. „Pan Bezděk má veliké obzory a široký obsah působení a hlavně cit pro kompozici,“ chválí plzeňského skladatele Kratochvíl. „U nás to funguje tak, že Jiří Bezděk zadá nějaké své téma a já mu k němu pár věcí napíšu. Pak si vybere i na základě souhlasu zpěvačky, pro kterou je to napsáno,“ vysvětlil ředitel stříbrské ZUŠ.

Oba muzikanti momentálně pracují na dalším projektu. „Dlouhodobě jsme zaměstnaní operou. Měla by se jmenovat Ďábel v Praze a jde o středověké téma. Část arií už vysílá Český rozhlas,“ dodal František Kratochvíl, který zatím nemůže určit, kdy by mohla celá opera mohla být oceněna veřejností.