V letošním roce se koná už devatenáctý ročník a trasa, po které se budou veteráni pohybovat, měří opět přibližně sto kilometrů.

Návštěvníci akce, kterých se každoročně do Přimdy přijíždí podívat úctyhodné množství, se opět mohou těšit na několik desítek automobilových veteránů a několik desítek historických motocyklů. „Prozatím se nám přihlásila celkem stovka vozidel, ale zájemci o účast se stále ještě ozývají,“ řekl Deníku za pořádající Auto moto veteran club Český les Antonín Hofmeister.

Program je při každém ročníku Jízdy Saši Kolowrata podobný, ze stejného scénáře se bude vycházet také v letošním roce. Už brzy ráno začnou účastníci přijíždět na přimdské náměstí, kde bude od sedmi hodin ráno do 10 hodin přejímka vozidel. Ta budou na náměstí zároveň stát, takže zájemci z řad veřejnosti je mohou obdivovat a fotografovat je, případně diskutovat s účastníky.

V 10.30 hodin bude akce slavnostně zahájena a v 11 hodin odstartuje první vozidlo na stokilometrovou trasu. Kolem páté hodiny odpolední bude celá akce ukončena.

Na startující čeká také hodnocení, a to opět v několika kategoriích – nejstarší vozidlo vyrobené v českých zemích, nejstarší automobil, nejstarší motocykl a nejvzdálenější účastník každé kategorie.