„Je to už taková tradice, která trvá několik desetiletí. Každý rok po výroční schůzi následuje maškarní rej pro děti. Dříve jsme dělali plesy, ale teď je nás, členů, málo, a tak to nemá cenu. Větší účast máme na maškarním reji pro děti,“ vysvětlil nám za organizátory Jiří Vejskal.

Veselé odpoledne bylo podle zúčastněných dětí plné soutěží a zážitků. Dětem se, jak nám mnohé řekly, líbilo, že si mohly sednout i na vystavené terénní motocykly. „Takovou motorku bych taky chtěl. Až budu velký, tak si takovou koupím,“ těší se šestiletý Dominik Varga ze Stříbra.

Z Těchlovic přijeli na maškarní populární králíci Bob a Bobek. „Masku králíků šila dcera Jarka ze starých kuchyňských plášťů,“ prozradila nám Radka Šándorová. „Uši jsou vycpané molitanem, celé šití obou masek a klobouku nám zabralo celý týden. Jen klobouk se šil den, ale děti si to tu pořádně užívají,“ dodaly Radka Šándorová a Jaroslava Šulcová z Těchlovic. Měly pravdu, dvaapůlletá dvojčata Kristýna a Petr Šándorovi si svou maskou dokázala podmanit celý sál.

Automotoklub před dětským maškarním rejem zhodnotil uplynulý rok 2008 a seznámil členy s termíny letošních závodů. Jako první se pojede Pohár sv. Petra, a to 25. dubna.