Veřejnosti ji autor představil tradičně v prostorách Městského muzea ve Stříbře, kam pozval své přátele z hornických spolků z různých českých měst, představitele Stříbra a další hosty.

Nové dílo se jmenuje Mieser Bergbau Revier a ačkoli má německý název (na Stříbrsku se po staletí hovořilo převážně německy), vychází samozřejmě v češtině. „Publikace je opět o něco obsáhlejší, než ta předchozí. Ale stále je co objevovat. Teď se mi informace, které předkládám vešly zhruba na tři sta osmdesát stránek,“ uvedl autor.

Neuberger, který je prvním místopředsedou Hornického spolku Stříbro, se v novém díle věnuje celé řadě oblastí dějin dolování v revíru. V knize najdeme mimo jiné kapitolu věnovanou hornickým uniformám, čepicím zvaným čáka, ale také historickým dokumentům a mnoha dalším tématům. Významný prostor věnuje autor mapám stříbrského revíru a důlních děl. Samozřejmostí Neubergerovy knihy je komfortní papír a bohatá obrazová dokumentace.

V současné době pracuje autor na další knize. „Už je téměř před dokončením, samozřejmě budou zbývat konečné jazykové úpravy a pak to nejdůležitější. Sehnat peníze na vydání. Těžko říct, kolik knih o hornictví na Stříbrsku se mi ještě podaří zpracovat, archivních materiálů je opravdu stále ještě hodně a tím také témat ke zveřejnění,“ uvedl Neuberger.