Kniha je pohádkové vyprávění o založení TJ Tatran Přimda. „Oba protagonisté podvečera střídavě přečetli dvaceti přítomným posluchačům, několik ukázek ze společného díla. Jednotlivé ukázky byly oddělovány vystoupením dvou hudebníků - pana Václava Holuba na housle a Stanislava Jílka na kytaru, kteří do zpěvu zapojili i přítomné publikum,“ dal Deníku vědět kronikář Labutě Václav Hurych.

Na přání pak Karel Johana, který je sám autorem třech knížek – Učitelské elegie, Seniorské elegie a Erotické elegie, přidal ještě několik ukázek ze Seniorských elegií.

„Václav Holub zazpíval několik písniček z vlastního repertoáru a v premiéře zazpíval Blues pro moje múzy, který složil na slova básně redaktora Tachovského deníku Jiřího Kohouta,“ dále uvedl kronikář a doplnil, že na závěr si všichni společně zazpívali hymnu Přimdička, z knížečky O Přimdonošovi a pánové Halla a Johana slíbili přítomným, že jakmile dokončí pokračování Přimdonoše, přijedou opět do Labutě na další autorské čtení. To potěšilo všechny přítomné posluchače, kterým se tato akce velice líbila.