„V týdnu od pondělí začne celostátní osvětová kampaň, která bude po dobu jednoho týdne na hospicovou péči upozorňovat, aby se mezi lidi rozšířilo povědomí o této péči,“ potvrdila Deníku Lucie Davidová z tachovského zařízení.

Mobilní hospic v Tachově pomohl už desítkám rodin v péči o umírající blízké. A právě zmíněný Papučový den má na vážné téma smrti upozornit odlehčenější formou, dát najevo, že se jedná o situaci, se kterou se lidé dříve nebo později u svých blízkých setkají. A ti, kteří přijdou v pondělí do práce v papučích, se v nich mohou vyfotit. „Fotky v domácí obuvi pak mohou sdílet na facebooku nebo instagramu s hashtagem #papucovyden, což pak pomůže více vnímat služby, které hospice poskytují,“ uvedla dále Davidová.

Další akcí v Tachově v rámci týdne hospiců je den otevřených dveří v tachovském zařízení.

Den otevřených dveří se koná ve čtvrtek 10. října od 10 do 16 hodin. „Návštěvníci, kteří v tuto dobu přijdou, uvidí a budou si moci i sami vyzkoušet, jak jak se používají zdravotnické pomůcky. Také se dozví, jak služby hospice fungují,“ doplnila Davidová.

Mobilní hospic sv. Jiří v Tachově poskytuje zdravotní, psychickou, sociální a duchovní péči a podporu nevyléčitelně nemocným lidem a jejich rodinám. Cílem této tzv. paliativní péče je, aby lidé mohli závěr svého života prožít se svými nejbližšími v domácím prostředí tak, že toto období budou vnímat jako přirozenou a smysluplnou součást svého života. Služby začal tachovský hospic poskytovat v roce 2016. Činnost hospice je závislá na podpoře kraje, měst, obcí, na příspěvcích od různých nadací, grantů, ale také na darech od sponzorů a dobrovolných přispěvatelů.