Staré poselství bude přeloženo, originál pak poputuje do okresního archívu a kopie do Kostelce. „Pravděpodobně půjde o zprávu, která popisuje život obyvatelstva v předválečném období. Čtyřstranný dokument bude po přeložení uložen v archívu. Kopie se pak dostane do obce,“ uvedla Ivana Osmiková z památkové péče.

Do báně poputuje nová zpráva. „Po obnovení krytiny báně vložíme do dutiny také poselství do budoucnosti. Půjde o dokument z této doby, dále bychom tam chtěli dát nějakou pamětní minci, zřejmě s emblémem Norských fondů, díky kterým jsme mohli kapli zrekonstruovat. Možná, že tam dáme i jedno číslo aktuálního Tachovského deníku,“ usmíval se starosta Kostelce František Trhlík.

V pořadí devatenáctý kontrolní den tedy přinesl i milé překvapení. Podobně to vidí i Andrea Danicsová z Kostelce. „Mělo to tak být, je to pro nás hezká zpráva. Třeba se z pergamenu dozvíme něco zajímavého o historii. Doufám, že do báně dá starosta také nějaký odkaz do budoucnosti, třeba dokument o této velké rekonstrukci,“ uvažuje Danicsová.