Například děti si venku mohly vyzkoušet střelbu z luku, představilo se rovněž divadlo na chůdách, ale také třeba živé obrazy s podobiznami českých panovníků.

V interiéru muzea si mohli návštěvníci vyzkoušet, nebo jen sledovat ukázky barokních tanců, případně ochutnat pokrmy, které v uvedené době česká kuchyně běžně nabízela. Pokrmy připravila podle dobových receptur a postupů Olga Kaderová. „Jídla jsou podle receptů ze sedmnáctého století. Snažím se je rekonstruovat co nejvěrněji podle dochovaných kuchařských knih. Prezentujeme chutě baroka, aby lidé poznali, že česká kuchyně od té doby prošla určitým vývojem,“ řekla Deníku.
Na stole byla tedy k ochutnání jídla s názvy jako bába z jablek (smažený jablečný pokrm), bába z mrkve, hrách vlašský (hrách na sladko), vrch mandlový (mandle s rýží), kysané zelí s rozinkami, bylinková sekaná zadělávaná smetanou a další. Většina jídel byla zdobena květy. „Používaly se ke zdobení, ale všechny květy jsou jedlé,“ dodala.

V neposlední řadě byla v muzeu barokní dílna pro děti a návštěvníci mohli rovněž zažít večerní prohlídky s kostýmovanými průvodci.