Jak dlouho vykonáváte funkci místostarostky?

Uvolněnou místostarostku dělám od roku 2006. Předtím jsem dělala dva roky neuvolněnou. Jinak v zastupitelstvu jsem s kratší předstávkou asi od roku 1992.

Jaké povolání jste vykonávala předtím?

Než jsem dělala místostarostku, tak jsem byla vedoucí bytového hospodářství, pak vedoucí správy majetku Chodové Plané a pak účetní.

Co na to říká vaše rodina, že vykonáváte tuto funkci?

Mám syna a dceru. Syn už má vlastní rodinu, ten je postavený na vlastních nohách a mladší dcera studuje, ale bydlí u přítele. Myslím, že manžel toho má taky někdy plné zuby, protože některé věci se řídí podle chodu úřadu, ale zatím to snáší.

Kolik času trávíte na úřadě?

Snažím se trávit zde čas jen po dobu otevření úřadu. Pak je pár akcí, kterých se musím účastnit po večerech nebo o víkendech, ale snažím se to ukočírovat tak, abych byla doma včas a netrávila na úřadě většinu dne.

Jaké jsou vaše koníčky?

Asi můj největší koníček je četba. Strašně ráda čtu, moje nejoblíbenější knížky jsou staré dektektivky. A taky ráda spím, to je můj druhý velký koníček.

Máte nějaké domácí mazlíčky?

Máme jenom kočku na zahradě, která se k nám přitoulala a od té doby je u nás. Za odměnu nám třikrát do roka nosí koťata.

Kde nejraději trávíte dovolenou?

Jezdíme navštěvovat hrady a zámky po Čechách. K moři nejezdíme. Poslední dva roky jsme trávily dovolenou na chatě.

Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo? Experimentujete při vaření?

Sním v podstatě všechno kromě luštěnin. Nejraději mám klasická česká jídla a omáčky. U nás je na experimenty v kuchyni manžel. Raději vařím rychlá jídla.

A co vánoční cukroví? Pečete?

Peču, ale jenom trochu. U nás se to moc nejí. Nejvíce se sní před Vánoci.

Jaroslava Bártová