VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Orientální tanec sklidil divácký aplaus

CHODOVÁ PLANÁ - Chodovoplánské děti si připravily překvapení. Sál tleskal a diváci řvali nadšením. Více než dvě stovky diváků si našly v středeční podvečer cestu do kulturního domu v Chodové Plané.

20.12.2007
SDÍLEJ:

Besídka v Chodové PlanéFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

Žáci místní školy pod vedením kantorů si připravili Vánoční besídku s překvapením. Plný sál měl tak možnost sledovat strhující program malých herců a zpěváků, který byl zakončen břišním tancem chlapců z páté třídy základní školy. Diváci odměňovali výkony žáků potleskem a závěrečný tanec sklidil obrovský aplaus.

Na podiu se střídala taneční vystoupení a hraní na elektronické klávesy s divadelními kusy. Přítomní tak mimo jiné viděli Královnu Koloběžku první v podání žáků druhé třídy a připoměli si děj pohádky O řepě, kterou předvedli čtvrťáci, a to v anglickém znění. Pátá třída se představila s Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým.

„Dlouho jsme nacvičovali. Nejsložitější pro mě bylo odvádění princezny pryč z podia,“ řekl Michal Rus, který byl převlečen za černokněžníka. „Mě přišlo složitý, jak jsem musel jmenovat kluky,“ poukazuje Antonín Čermák v roli vypravěčky. „To byl ale můj nápad, být vypravěčkou a ne vypravěčem,“ dodal.

„Jsem ráda že to máme za sebou,“ oddechla si učitelka Jana Pönitcová, která vedla žáky a žákyně nácvikem břišních tanců. „Myslím, že se to lidem líbilo a děti si potlesk zasloužily,“ dodala jedním dechem.

Aby se mohli dívky i kluci pustit do víru orientálního tance, museli mít ozdobné šátky a sukně. „Kostýmy nám ušila Šárka Sádlíková, která se sama ochotně nabídla. Šátky jsme získali až ze Španělska a dorazily až 15. prosince na letiště v Ruzyni. S choreografií a vlastním tancem nám pak pomohla Denisa Dobešová, studentka střední školy,“ vysvětlila učitelka.

Žáci se museli naučit kromě vlastních rolí také práci s mikrofonem. „Ten si vzájemně předávali a hlavně museli vědět přeně komu ho dát,“ doplnila učitelka. Spokojenost diváků potvrzuje Hana Šuhajová. „Krásný, krásný, moc se nám vystoupení líbilo,“ řekla. „Ten tanec na konec byl ale nejlepší,“ dodala Šuhajová.

Stominutový program začali prvňáčci pásmem zimních a vánočních básní Gloria. Zakončen byl pak sborovým zpěvem všech účinkujících pod kytarovým vedením ředitele školy Jana Ambrože.

20.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení