Jeviště chodovoplánského kulturního domu se zaplnilo indiány, tanečníky ve stylu country, pohádkovými postavičkami i zpěváky. Základní a mateřská škola v Chodové Plané zde totiž pořádala Vánoční besídku. Ta přilákala plný sál návštěvníků. „My jsme nacvičovali indiánský tanec s paní učitelkou. Měli jsme i dvě generální zkoušky,“ řekl František Zítka z první třídy, který si zahrál roli indiána. „Také jsme bubnovali na bubínky,“ dodali Honzík Petrželka a Kája Dvořák.

Přítomní diváci viděli nejen indiány. Druháci vyzvali k tanci: „Pojďme tancovat.“ Třeťáci pak předvedli country tanec. Děti také zahrály scénky na téma starých pověstí. Na řadu tak přišly pověsti o hoře Říp, Bivojovi, Přemyslovi a Libuši i Staroměstském orloji.
„Vánoční besídku připravujeme průběžně už od začátku školního roku. Ale nejintenzivněji posledních čtrnáct dní a na generální zkoušce,“ uvedl ředitel školy Jan Ambrož.

Místní dobrovolní hasiči vyhlásili před měsícem výtvarnou soutěž na téma: Hasiči očima dětí. A právě na besídce došlo na vyhlášení výsledků. „Celkem se do soutěže přihlásilo čtyřicet jedna dětí a porota vybrala deset nejlepších obrázků,“ vysvětlil velitel dobrovolníků Václav Zimák. Prvenství si z pódia odnášela Tereza Černá. V průběhu besídky také do sálu doputovalo Betlémské světlo. To přinesl starosta městysu Chodové Plané Jan Volný, který popřál všem přítomným a zejména dětem pokojné svátky a šťastný Nový rok. Závěrem dvouhodinového představení páťáci zatančili a všichni společně zazpívali koledy.