Návštěvníci tak mohli ocenit betlémy třeba z Bavorska, Ruska, Řecka, ale také i z Kolumbie, Orientu či jižní Afriky. Některé jesličky byly jednoduché, jiné velmi detailně a precizně zpracované. „Nainstalovat výstavu trvalo měsíc. Všechny jesličky se musely postupně poskládat a připravit,“ uvedla Antonie Hůrková. „Výstavu jsme měli otevřenou jen šest dní, ale za tu dobu ji shlédlo kolem čtyř stovek návštěvníků. Nejvíce se zajímali o původ betlémů,“ dodala Hůrková.

Betlémy byly různých velikostí, od miniaturní v lahvi, ve skořápce či ozdobě na stromeček, až po životní velikost. Někteří autoři jsou neznámí, mezi ty jmenované patří i Aleš, Lada a Wenig.

Jesličky byly stvořeny z různých materiálů, z papíru, vosku, látek, kukuřičného šustí, ze skla, dřeva. Mezi neobvyklé patřily betlémy z cínu, alabastru, skla, olova či dokonce betlémy zlacené a stříbřené. Některé obsahovaly také hrací strojky, nechyběl ani betlém skautský.

Na výstavu se vypravil i klub turistů z Plzně. „Jednou jsem ji tu už viděl někdy před deseti lety, a proto jsem to klubu nabídl jako zajímavý turistický cíl. Jde o nádhernou sbírku a jedinečné skvosty. Viděli jsem i betlémy v Příbrami a Třeští,“ uvedl Jindřich Rudolf. „Rozhodně nám to za tu cestu vlakem stálo. Jistě tuto výstavu doporučím za dva roky dalším známým,“ dodal turista.