„V Pavlově Studenci natankoval neznámý muž benzin do osobního automobilu, nasedl na místo spolujezdce a auto bez zaplacení odjelo," popsala událost policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Událost zaznamenaly bezpečnostní kamery, podrobnosti najdete na třetí straně.

Obsluha čerpací stanice v Pavlově Studenci se s touto situací nesetkala poprvé. „Už párkrát nám takhle někdo ujel. Škoda je vždy kolem tisícovky," dozvěděli jsme se.

Na centrále společnosti, která provozuje několik čerpacích stanic na Tachovsku, uvedli, že škodu v takovém případě nelze vymáhat od pojišťoven. „Proti takovým událostem pojištění neexistuje. Čekáme, jestli policie pachatele dopadne, což se někdy podle záznamů z kamer podaří, pak můžeme vymáhat náhradu škody," řekli Deníku na centrále. Provozovatelé čerpacích stanic nemají ale zkušenosti jen s řidiči neplatiči. Častokrát se prý stalo, že zloděj pohonných hmot přišel se dvěma kanystry pěšky, natankoval, odešel a nasedl do auta třeba o kousek dál.

U pump poblíž státní hranice je podle policie tato trestná činnost častější, než ve vnitrozemí. „Na Tachovsku řeší policie podobné případy v průměru čtyřikrát do měsíce, nejvíce u pohraničních čerpaček. Pachatelé jsou velmi často cizinci," informovala zastupující policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Škody se pohybují v řádech tisícovek, pachatele se někdy podaří odhalit podle registračních značek, někdy se ozvou svědkové, někdy se nepodaří pachatele najít vůbec.

„Několikrát se také stalo, že se podle značky podařilo dohledat nezodpovědného řidiče. Ten si vzpomněl, že tankoval, kupoval si u benzinky třeba nějaké cukrovinky, ale zapomněl nahlásit, že tankoval. Pak to skončilo omluvou a dodatečným zaplacením," uvedla Brožová.