Běžce znovu prověřila Vysoká

Tachov – Dvanáctý ročník běžeckého Memoriálu Josefa Machta se uskutečnil v neděli v Tachově. Hlavní kategorii vyhrál domácí Martin Mužík.

24.3.2011

Dvanáctý ročník běžeckého Memoriálu Josefa MachtaFoto: DENÍK/Jiří Kohout

Memoriál byl třetím závodem seriálu O nejlepšího běžce Tachovska. „Pro kategorie žactva a dorostu to byl první závod Poháru mládeže Plzeňského kraje v přespolním běhu. Závod proběhl za pěkného slunečného počasí,“ sdělil Deníku ředitel závodu Vladimír Sýkora. Ten by chtěl poděkovat za podporu všem sponzorům a všem spoluorganizátorům.

Závodilo se na tratích od 500 metrů po pět kilometrů. „Na pětikilometrové trati čekal ve druhém okruhu na závodníky pověstný výběh sjezdovky Vysoké, když předtím zdolali, též pověstnou, rozbahněnou louku,“ popsal Sýkora.

Nejmladší účastnicí memoriálu byla Denisa Tyrová (ročník 2004) z TJ Sokol Plzeň-Petřín. Nejstarším a zároveň nejvzdálenějším účastníkem byl Josef Sedláček (1939), který přijel až z Trnavy. „Tento závodník spojil účast na závodě s prohlídkou Tachova, místa, kde byl kdysi na vojně,“ řekl Deníku Sýkora.

Výsledky:

(za vítězem uvádíme pořadí závodníků z Tachovska)

Benjamínci dívky, 500 m: 1. Vanda Krsová (ŠAK ZŠ Přeštice) 2:25.

Benjamínci chlapci, 500 m: 1. Max Desousa (AC Domažlice) 2:24.

Nejml. žákyně, 500 m: 1. Anna Suráková (TJ Sokol Plzeň–Petřín) 2:14, 3. Klára Kačírková (KK Kraso Tachov) 2:25, 7. Ivana Soukupová (Atl. DDM Slavoj Tachov) 2:30, 12. Šárka Stručková (DDM Tachov) 2:49.

Nejml. žáci, 500 m: 1. Václav Růžička (AK Škoda Plzeň) 2:09, 8. Aleš Kalabis (DDM Tachov) 2:28, 12. Mark Šatra (DDM Tachov) 2:41, 14. Adam Matulka (Baník Stříbro) 2:48.

Ml. žákyně, 1,5 km: 1. Lucie Hřebíková (Petřín) 7:05.

Ml. žáci, 1,5 km: 1. Matyáš Kačírek (HC Plzeň 1929) 6:24, 15. Marcel Malík (DDM Tachov) 10:54.

St. žákyně, 2,5 km: 1. Barbora Šambergerová (Olymp Praha) 11:20.

St. žáci, 2,5 km: 1. Zdeněk Polívka (Přeštice) 10:09.

Dorostenky, 5 km: 1. Jarmila Šindelářová (AC Plzeň) 32:58.

Dorostenci, 5 km: 1. David Špindler (AC M. Lázně) 18:48.

Ženy, 5 km: 1. Vendula Fronková (AC Domažlice) 23:59.

Muži A: 1. Martin Mužík (Tachov) 17:42, 2. Jiří Trávníček (SV Stříbro) 20:13.

Muži B: 1. Miloš Kreidl (Petřín) 19:06, 2. Jan Flaks (Stříbro) 19:50, 3. Milan Málek (Stříbro) 20:39, 5. Jiří Leško (Cyklodrak Stříbro) 21:56, 7. Radek Volena (Cyklodrak) 25:07.

Muži C: 1. Josef Zíka (Stříbro) 21:02, 2. Vladimír Sýkora (Baník Stříbro) 22:31, 3. Jaroslav Vlasák (AVL Stříbro) 23:28, 4. Josef Němec (Tachov) 24:52, 5. Vladimír Barnáš (Cyklodrak) 25:12, 7. Antonín Lacina (Cyklodrak) 25:38.

Muži D: 1. Manfred Krassa (ŠAK Chodov) 22:40, 2. Václav Šůcha (Stříbro) 24:02, 3. Karel Ganaj (Stříbro) 24:19, 4. Jiří Lacina (Sokol K. Lázně) 28:26.

Muži E: 1. Josef Sedláček (Trnava) 28:52, 2. Vladimír Tolar (Stříbro) 31:10.

24.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

Jakub Kindl

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

V pátém volebním obvodě v Tachově mělo odvoleno za prvních 90 minut sto voličů.

Zájem je vyšší, na venkově nápor teprve čekají

Motokrosové finále se vydařilo

Stříbro – Motokrosový seriál MOTUL Cup, sdružený přebor Čech západních a středních, také v letošní sezóně poslal svůj finálový závod na nejstarší tuzemskou trať – Terén sv. Petra ve Stříbře.

Při nehodě v Plané se zranili tři mladí lidé

Planá - Nehoda kamionu a osobního auta zkomplikovala v pátek odpoledne dopravu na průtahu Planou.

FOTOGALERIE: Hasiči se museli potýkat se stísněným prostorem, ale i únikem plynu

Stříbro – O dnešním ránu v blízkosti Hornického skanzenu ve Stříbře se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Během ranních hodin se sem sjely hned tři jednotky hasičů, a to jak ze Stříbra, tak z Tachova. Jejich úkol byl jasný. Dostat tři zraněné osoby z Důlní štoly Prokop, která se v areálu skanzenu nachází.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.