V pátek večer se jím při ustavujícím zasedání zastupitelstva města stal Lumír Kadlec (Sdružení nezávislých kandidátů – SNK), místostarostou byl zvolen Josef Voříšek (SNK). Kadlec po pěti volebních obdobích vystřídá Jana Soulka (SNK TJ Jiskra Bezdružice).

Nový starosta bude do konce letošního roku vykonávat funkci jako neuvolněný, uvolněný bude od ledna. „Mám trochu rozporuplné pocity, letošní volby byly emočně hodně silné. Vůle voličů ale byla jednoznačně dána,“ řekl Deníku nový starosta.

SNK, za něž kandidoval, získalo v Bezdružicích nadpoloviční většinu, v patnáctičlenném zastupitelstvu má osm mandátů.

„Každopádně chci navázat na práci předchozího starosty a zastupitelstva. Je nepochybné, že se ve městě udělalo v předchozích letech hodně práce a je rozjednána řada dalších akcí,“ uvedl dále Kadlec.

I když bude nový starosta působit ve funkci několik týdnů jako neuvolněný, chce se úřadu věnovat jak maximálně to bude možné. „Musím předat funkci velitele pořádkové jednotky na obvodním oddělení policie v Konstantinových Lázních, dodělat nějaké spisy. Pracovní dobu ale budu mít do konce roku přizpůsobenou, takže v pondělí, ve středu a v pátek mohu být už na radnici, v úterý a ve čtvrtek tam bude místostarosta,“ doplnil nově zvolený starosta.

Odstupující Jan Soulek pociťoval po skončení ustavujícího zastupitelstva, jak Deníku sám řekl, určitou úlevu. „Samozřejmě po těch letech je to něco, na co si musím začít zvykat, i když už jsem o tom delší dobu přemýšlel. Ale život jde dál. Vítězům jsem poblahopřál hned po volbách. A jestli budou mít zájem o pomoc, o radu, o to, aby připravené projekty pokračovaly, což vyžaduje nemalé úsilí a mravenčí práci, tak jim rád pomůžu,“ vyjádřil se.

Soulek působil před svým zvolením starostou jako učitel. Zatím ale není pevně rozhodnut, zda se k pedagogické profesi vrátí. „Snažil jsem se v posledních dnech, protože bylo zřejmé, že starostou se stane někdo jiný, připravit předání vedení města tak, jak nejlépe umím. Na přemýšlení o nové profesi jsem měl zatím málo času, jestli budu pokračovat ve škole, nebo jestli se uberu jinou cestou, to teď neumím říct,“ řekl Deníku Soulek.

Ustavující zastupitelstvo v Bezdružicích se nemohlo uskutečnit v zákonném termínu, neboť právě odstupující starosta podal stížnost na neplatnost hlasování a neplatnost voleb. Tuto stížnost ale Krajský soud v Plzni zamítl.