VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bezdružické náměstí ocenila porota

Bezdružice – Náměstí Kryštofa Haranta v Bezdružicích získalo Zvláštní uznání odborné poroty v putovní výstavě Má vlast cestami proměn 2016.

26.5.2017
SDÍLEJ:

REKONSTRUKCE náměstí přinesla jiný pohled na na náměstí. V prostoru se zvýraznily především památky.Foto: MěÚ Bezdružice

Cenu si převzal starosta města Bezdružice Jan Soulek v sobotu 20. května při slavnostním předávání na pražském Vyšehradě.
Ocenění za povedenou rekonstrukci náměstí získalo město Bezdružice už v loňském roce. „Přihlásili jsme se do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2015, kde jsme v kategorii Veřejná prostranství (parky, náměstí, návsi) získali nominaci. To nás inspirovala k přihlášce do projektu putovní výstavy Má vlast cestami proměn 2016,“ řekl Tachovskému deníku starosta Bezdružic Jan Soulek.

Putovní výstava pak prošla městy napříč Českou republikou. V průběhu výstav měla veřejnost možnost seznámit se s přihlášenými projekty a hodnotit je. Na Tachovsku si proměny z Plzeňského a Karlovarského kraje mohli zájemci prohlédnout ve Stříbře a v Bezdružicích. „Ze získaného ocenění máme velkou radost a je pro nás znamením, že jsme se vydali správnou cestou. Z nevzhledného náměstí jsme dokázali udělat přívětivou, klidnou zónu pro návštěvníky Bezdružic, ale i pro naše obyvatele, kteří zde žijí, protože náměstí slouží zároveň jako obytná zóna,“ doplnil starosta.

Plány na rekonstrukci bezdružického náměstí se rodily téměř deset let a teprve před dvěma lety byly zahájeny stavební práce, jejichž výsledkem je jeho proměna. „Cílem projektu byla komplexní rekonstrukce prostoru náměstí, kterou se nám v průběhu roku 2015 podařilo přibližně ze dvou třetin uskutečnit. Byla provedena výměna povrchů za žulovou dlažbu, silniční průtah náměstím dostal nový asfaltový koberec. V rámci projektu jsme provedli kompletní rekonstrukci veřejného osvětlení, při kterém byly kromě instalace nových lamp nasvíceny LED svítidly i kostel Nanebevzetí Panny Marie a sousoší svatého Floriána. V blízkosti sousoší svatého Floriána jsme vysázeli tři lípy malolisté. Součástí obou etap rekonstrukce náměstí bylo také vybudování dešťové kanalizace,“ doplnil Soulek a dodal, že náměstí ještě v brzkých letech čeká kompletní dokončení.

„První etapu jsme financovali s využitím dotace z Regionálního operačního programu Jihozápad. Na druhou etapou jsme dotaci nedostali a hradili jsme ji z rozpočtu města s pomocí bankovního úvěru. Peníze ale nevystačily na rekonstrukci celého náměstí. Necelá jedna třetina náměstí na rekonstrukci ještě nějakou dobu musí počkat.“ uzavřel starosta.

Autor: Jaroslava Hohlová

26.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení