Již na tento víkend je připraven bohatý program, který se uskuteční hned na několika místech. Hlavním centrem ale přeci jen bude bezdružické nádraží, ze kterého bude na své cesty vyjíždět oblíbený parní vlak.

„Zvláštní vlak složený z historických dvounápravových dřevěných vozů táhne parní lokomotiva řady 310.072 Kafemlejnek z roku 1899. Vlak jezdí v sobotu i neděli třikrát denně na otočku mezi stanicí Bezdružice a Kokašice. Jednou denně na delší trase mezi Bezdružicemi a Cebiví. Během cesty může dojít k přepadení vlaku, proto jej doprovázejí četnické hlídky. Ve stanici obratu je připraven pro cestující kulturní program pro zabavení návštěvníků, než lokomotiva přejede na druhý konec vlaku. Letos to bude opět oblíbená taneční skupina Althea a Švejk Band Milana Benedikta Karpíška,“ popisují pořadatelé Bezdružického parního léta.

Koncová stanice Bezdružice nabídne krom parních vlaků také ukázku drážní inspektorské drezíny, prvorepublikové četníky a vojsko včetně četnické služebny, či reálného zadržení nebezpečných pachatelů. Nově také Bezdružické parní léto představí výstavku o historii autobusové dopravy v regionu. Ostatně autobusy jsou nedílnou součástí této akce a jinak tomu nebude ani letos.

„Od stanice Bezdružice je zajištěna náhradní autobusová doprava do stanice Teplá na trati Mariánské Lázně – Karlovy Vary. Náhradní doprava je zavedena z důvodu, že nebyla dosud dostavěna plánovaná trať Bezdružice – Teplá. Na trati budou nasazeny historické autobusy od spolku Škoda bus klub. Dopravu je možné využít pro krátkou návštěvu románského kláštera Teplá a nebo středověkého městečka Úterý,“ dále uvádí pořadatelé. Opomenut rozhodně nebude ani tradiční, již sedmnáctý ročník pochodu za dostavbu trati Bezdružice – Teplá. Ten odstartuje v neděli v deset hodin od stanice Teplá a zamíří do Bezdružic. Na start je navíc přímo z Bezdružic zajištěna doprava.

Víkend na Bezdružicku se ale nebude točit pouze kolem železnice. V okolí je na programu hned několik zajímavých akcí. Jmenovitě se pak jedná o Česko – bavorské pivní slavnosti v Bezdružicích, Kokašickou pouť svaté Máří Magdaleny, či doprovodný program ve stanicích Cebiv a Kokašice. Bezdružické parní léto a akce s ním spojené vypuknou během sobotního rána a budou pokračovat až do neděle. Parní léto se koná vždy dvakrát během letních prázdnin a druhý termín pořadatelé stanovili na 5. a 6. srpna.