Již v deset hodin dopoledne se masky sešly u městského úřadu a společně se rozešly svou cestou po městečku. „Bohužel i nás zasáhla chřipková epidemie. Takže je nás trochu méně, než bývá zvykem. To nám ale rozhodně zábavu nezkazí,“ vysvětlovali účastníci průvodu několika udiveným občanům. I přes slabší účast ovšem bylo slibu dodrženo a zvuk masopustu se nesl opravdu celými Bezdružicemi. Zvuk píšťal a řehtaček silně podpořila také kapela Atlas, vystřihla známé lidové písně každému, kdo čímkoliv přispěl k masopustnímu veselí.

Právě občané Bezdružic, kteří tuto tradici ctí a z vesela jí vítají, byli neméně důležitou částí masopustu. Pro průvod si připravili nejrůznější pochutiny, štamprličku něčeho ostřejšího , či teplé nápoje, které byly vzhledem k mrazivému sobotnímu počasí velmi vítaným darem. Masopustu se rozhodně nevyhnuli ani místní prodejci, kteří s občasným úžasem sledovali řádění maškar.

Podobně na tom byli také řidiči projíždějící Bezdružicemi. Ani ti se totiž bez drobného daru přes policistu z minulého století nedostali. Zábava rozhodně nekončila pouze procházkou masek po městě. Na večer totiž byl připraven program v místním kulturním domě.

Masopust v Bezdružicích tak opět ukončil šňůru masopustů, které během posledních několika týdnů oživily dění v desítkách měst a obcí na celém Tachovsku. Masopusty rozhodně nebyly pouze záležitostí malých obcí.. Hned na začátku masopustního období došlo na masopust přímo v okresním městě. Následovala i další větší města, jako například Bor.